Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Astra F Kombi 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Cofnełem licznik po zamontowaniu gazu aby łatwiej liczyć kilometry.
ZA CAŁOKSZTAŁT BO BARDZO DOBRE AUTKO. Szkoda że nie produkują już takich nowych samochodów, prawie zero elektroniki a sprawność i bezawaryjnośc SUPER. MAM mały problem bo chcem zmienić auto a nie ma na co bo na rynku niema tak dobrego i nie drogiego auta.
Pierwsza klasa, na początku troszke się pocił, po wymianie uszczelki OK. NIE bieże oleju, zmiana co 15000km. Castrol 15w/40(11Euro/5litrów). i filtr za 10zł.
bez zażutów przy agresywnej jeżdzie narazie wytrzymała 5 lat. jest ok. Zmieniałem olej bo uszkodziłem osłone i wyciekł zalałem olejem do skrzyń automatycznych czerwonym, znajomy ma taki od nowości i od 15 lat nic w skrzyni nie grzebał.
co pierwsze po zakupie to przegląd i wymiana wadliwych i lużnych głowiczek. Amortyzatory to kpina przez pomyłke miałem niepażyste na przut i dokupiłem lepsze (polecam HARTA_bo TANIE i dobre) KAJABY,(HART60/KAJABA 120). po 6m-cach sprawność 54-53% praktycznie żadnej rużnicy.
Dobra choć niekiedy ulega zamgleniu, szyby zachodzą parą.
POJEMNY I PAKOWNY co przy B.małej awaryjności jest idealne dla 60Ha Gospodarstwa, do bagażnika mieści się opona 380/70/R24. LUB 25 worków cementu i pasażera.
SZYBY zachodzą niekiedy mgłą trzeba przecierać środkiem przeciw parowaniu szyb po wcześniejszym odtłuszczeniu np. spirytem.
Nawet muj brat przy 194cm i 110kg mieści się za kierownicą a nie jak u wektry że głową po suficie lub nogami po tapicerce się chaczy.
JAK TO KOMBI SŁYCHAĆ SZUM BO NIEMA PARAWANU.
Przy benzynie spala ok 8 litrów przy prędkości sredniej 80km/h a max.150km/h Przy gazie gorzej bo średnia ok.75 a max.130 Średnia prędkość z GPS po przejechaniu 1000km w cyklu mieszanym, wieś, pole ,obora ,gorzów.
za astre 1993 w 2005 dałem 600Euro. Cena super.
tylną tuleje wachacza wymieniłem 3razy bo jeżdze po drogach polnych ok. 85km/h staram się nie dotykać dziur tylko przelatywać nad nimi.
Alternator- bioda się spaliła w korku przy 20 stop.C i częściowo zasłoniętej chłodnicy- moja głupota bo uważałem że auto jest niegogrzane i kosztowało mnie to 150zł. NAJPOWAŻNIEJSZĄ USTERKĄ JEST Brak napędu 4x4

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

11,2