Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra F Kombi 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie jest pancerne przez 7 lat wymieniałem tylko sprężyny i końcówkę drążka.
Silnik : Uszczelka pod głowicą
Auto idealne na dojazdy nie dalekie do pacy, szkoły itp. Blacha wbrew opiniom nie jest taka zła moja astra była cały prawy bok i ta strona po 17 latach jest słaba ale lewy bok ani grama rdzy. Auto bardzo wytrzymałe. Jeżeli musiał bym kupić auto z tej półki wahał bym sie pomiędzy astą a golfem 3 z porównania golf się lepiej prowadzi ale silniki mimo takich samych pojemności i mocy w astrze są szybsze.
Silnik był by dobry ale w hatchbacku do kombi jest za słaby, w mieście jakoś sobie radzi ale trasa w 3 lub 4 osoby jest słabo(ciężko bezpiecznie wyprzedzać itp)
Skrzynia jest bardzo kiepska o ile przełożenia są dobre to zmiana biegów to porażka najgorzej jest z 1 i 2
Auto dość miękkie co czuć w zakrętach strasznie się przechyla ale za to bardzo wytrzymałe.
W kombi nie mam na co narzekać
Wszystko na miejscu w zasięgu ręki. Jedyne co to pedały wąsko rozstawione w szerszych butach zdarza się wcisnąć sprzęgło razem z hamulcem.
W kombi nie daje rady zimą w deszczu szyby parują nie da się nic zrobić
Z przodu miejsca jest całkiem dużo ale ciężko jest znajeźć dobrą pozycję za kierownicą przydała by się regulacja kierownicy ja mam 185cm. Z tyłu jest ciasnawo w golfie 3 jest więcej miejsca
W tym aucie wyciszenia chyba nie ma o ile silnika aż tak nie słychać to szum powietrza powyżej 90km\\h jest bardzo głośny i uciążliwy w trasie
Auto jak na 1.6 to pali dużo ale dlatego, że to za mały silnik do kombi. Miasto 8l w trasie nie ma dużej różnicy jadąc normalnie 7,5l. Zimą w mieście minimum 10l. Ceny zamienników śmiesznie tanie.
To jest najlepsze w tym aucie za bardzo małe pieniądze całkiem przyzwoite auto z lat 90. Tanie w utrzymaniu, z ładnym wnętrzem.
czasami problemy z centralnym zamkiem i nic poza tym
Przez 7 lat raz w trasie poszła uszczelka pod głowicą i dwa termostaty. Ogólnie auto nie jest awaryjne wystarczy wymieniać wszystko na czas i będzie jedził

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

9,2