Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

Arek, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Opel Astra F Kombi 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Auto niezawodne, komfortowe i ekonomiczne. Jeżeli komuś nie przeszkadza stara stylistyka to ja go zdecydowanie polecam!!! Aha. I jeszcze jedno. Niektórzy mają problemy z rdzą. Moje auto to jedno z ostatnich wyprodukowanych w Niemczech i umnie rdzy nie ma tzn. był jeden mały wyprysk na tylnej klapie ale już go nie ma :)
Silnik jest ok. Bardzo elastyczny choć dla niektórych mułowaty :)
Biegi wchodzą jak należy i są tam gdzie powinny. Brak chaczenia choć u mnie ostatnio wyskakuje 5 bieg. Ponoć trzeba wymienić jakąś blokadę. Część ok 15 zł (orginał) i robota ok 40 zł. Całość 50 - 6- zł (oczywiście nie w ASO bo tam chcą wymieniać całą skrzynię).
Trochę przestarzałe zawieszenie mocna pochyla na zakrętach, ale jeżeli ktoś jeżdzi raczej spokojnie (tak jak ja) to jest OK. Dosyć komfortowe.
Tu jest wszystko OK! W moim aucie jest klima więc szyby wogóle nie parują. Jeżeli jednak ktoś nie ma tego bajeru to słyszałem że szyby lubią parować.
Wszystko jest tam gdzie powinno. Duży plus.
Tu troche słabiej. Co prawda ciepłe powietrze jest bardzo szybko, ale temperatura wnętrza jest przeciętna (w Daewoo Matizie jest dużo cieplej).
Z przodu jest go sporo. Z tyłu jeździ moja żona i 6 miesięczny synek, ale nie narzekają. Ja osobiście nigdy nie jechałem.
W aucie jest cicho (przynajmniej wg mnie).
Moje auto pali bardzo mało. Po mieście ok. 7 litrów! Z włączoną klimatyzacją ok 0,5 l więcej.
Polecam!!! Auto niezawodne, komfortowe i ekonomiczne. Części tanie i praktycznie każdy warsztat go naprawi. Gdyby ktoś chciał założyć gaz to zrobi to już za 1300 - 1500 zł (1600, 8V).
Wkurza mnie skrzypienie fotela kierowcy i prawej szyby (ale auto przejechało 180 tys km). Poza tym skrzypi tylna roleta (mam kombi). A tak poza tym to wszystko OK.
Nie stwierdzono. Poza tą skrzynią.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

6,3