Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

tenolog, 14 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1995
Opel Astra F Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo przestronne auto do przewozu rzeczy, a jak się podrużuje samemu lub w dwie osoby to nie potrzeba nic większego.
Zawieszenie : stuki z tyłu
Bardzo dobry i żwawy silnik jak na to auto, elastyczność przy wyprzedaniu jest w pełni zadowalająca. Przy sporych mrozach nigdy mnie nie zawiódł, odpala na jeden obrót. Zimny jest trochę głośny, ale potem ładnie pyka...
Fajna, długa 2 i 3 do wyprzedzania, ale po jakimś czasie 1 zaczyna wchodzić \"dziwnie\".
Trzeba wyczuć to auto - kombi jednak dosyć dobrze się prowadzi, tył nie zarzuca za bardzo. Niestety, polskie drogi i jakość zawieszenia Opla sprawia, że z zawieszenia (szczególnie tył) dochodzą niepokojące odgłosy.
W pełni w każdą stronę, super! Przedni słupek nie zasłanie widoczności w żadną stronę - w przeciwieństwie do np. Astry II, gdzie słupek przedni od kierowcy notorycznie jest w miejscu, gdzie chcę spojrzeć!
W porządku.
Ogrzewanie w zimie działa rewelacyjnie - grzeje jak oszalałe, a w lecie - jako, że nie mam klimatyzacji, tylko szyberdach - mogłoby być lepiej, ale wystarczy lekko uchylić okna i podnieść dach, i można wytrzymać.
Z przodu zajęcie wygodnej pozycji nie nastręcz problemów nawet wysokim osobom. Niestety, wiąże się to z odsunięciem do końca foteli, przez co osoby siedzące z tyłu nie mają gdzie podziać nóg - Astra jest na tylnej kanapie zdecydowanie za mała. Chociaż samo auto jest bardzo pojemne, zwłaszcza, jak się złoży siedzenia - przestrzeń wręcz zaskakuje.
Może być.
Na gazie spala od 9-11 l/100km. Minimalny wynik, jaki udało mi się osiągnąć, to 8,75, ale nie starałem się szczególnie - pewnie można zejść od 8 litrów. Jak chce się jakoś normalnie jeździć - czyli w miarę dynamicznie (miasto i trasa), to należy liczyć przeciętnie ok. 10-10,5l/100km gazu. Ten wynik mi odpowiada.
Kupiłem auto za dobrą cenę i dostałem więcej, niż się spodziewałem.
Od kupna pokonałem autem ponad 45 tyś km, a jedyne drobnostki to czujnik temperatury.
Od kupna pokonałem autem ponad 45 tyś km, a jedyne poważniejsze naprawy to wymiana 2 i 3 tłumika (były od nowości).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

9,6