Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

lysy bro, 15 lat temu
Silnik 1.7 TD 82KM 60kW
Rok produkcji 1994
Opel Astra F Kombi 1.7 TD 82KM 60kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : kupiłem auto sprowadzone z niemiec. niestety poza wyglądem i w miare dobra blacharka było zaniedbane jak sie okazało pozniej.astra miała przebieg 166tys. km ale ile razy nie wiem. filtr powietrza przy pierwszej wymianie był czarny z piachem, piórami. po nastepnych 10 tys. i wymianie ten filtr ktory założyłem był delikatnie przykurzony .w chłodnicy sama woda była i szlag ją trafił. wniosek ze niemcy nie zawsze dbają o auto.po 50 tys.auto jezdzi dalej i z wyjatkiem glowicy reszta miała ma prawo sie popsuc. ogólnie dobre tanie oszczedne auto.
Układ elektryczny : alternator
Zawieszenie : wszystko
Karoseria : tylna klapa tylko mi rdzdzewieje
ogolnie tanie,, pojemne(mam kombi)i oszczednie auto. ma kilka wad ale jestem zadowolony.
ogólnie w cztery osoby dorosle brakuje mu mocy, ale to diesel tylko. samemu ok.14 sek do 100km/h, mi wystarczy.jazda w trasie to bajka.
czasem jedynka i wsteczny ciezko wchodza ale sprzeglo mam do wymiany.wczesniej bylo normalnie.
jak dla mnie bardzo dobra również do tyłu
w miarę dobra tylko brak kontrolki swiateł mijania i halogeny schowane za kierownicą.
ogrzewanie ok.ale w deszcz strasznie parują szyby wymiana filtra nie pomogła. słabiutko a nie mam klimy. lato to koszmar sytuacje troche ratuje szyber
z przodu jest wystarczająco, ale z tyłu 2 dorosłe osoby to max- malo miejsca na nogi. do tego brak zagłówków z tyłu szyja sie meczy.
tak do 100 jest w miare jeszcze czym szybciej tym gorzej.silnik i szumy wiatru.
5l przy 100km\\h - 6l max przy 130km\\h litrów ON w trasie. miasto 7-8. najwiecej spalił mi w zime 8,5 litra ropki.(Warszawa- korki niestety)
polecam rodzinie o niskim budżecie.
koncowki drażków i w ogóle zawieszenie.
gdyby nie naprawa głowicy byłoby niezle jak na te 14 lat ale to moze spotkac kazdego.równiez alternator to bolączka astry. (plus rozrusznik ale to wina mojej pracy jako kurier odpalanie po 100 razy dziennie)i chłodnica tez nie wymieniana od nowosci

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 82KM 60kW [l/100km]

Opel Astra F Kombi