Ocena kierowcy - Opel Astra F Kombi

orlos21, 12 lat temu
Silnik 1.7 TD 82KM 60kW
Rok produkcji 1994
Opel Astra F Kombi 1.7 TD 82KM 60kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Ładnie przyspiesza ;-)
Ogólnie auto godne polecenia, ja przejechałem nim ok 50 000km, tanie w eksploatacji, mało usterek, nigdy nie było problemów z rozruchem. Naprawdę polecam jak ktoś zakupi zadbany egzemplarz to lać paliwo zmieniać olej i jeździć ;-)
Silnik bardzo elastyczny,jak na swój wiek dynamiczny i oszczędny. Nigdy nie miałem problem z rozruchem nawet przy mrozach -20st a zalany jest olejem 15W40 czyli bardzo gęstym. Ładnie ciągnie małe turbo, jak na 82KM całkiem przyzwoicie chodzi.
Miałem problem z dwójką, sądziłem że to może problem z olejem w skrzyni albo z samą skrzynią. Ale jednak okazał się to banał, który samemu rozwiązałem w niecałą godzinkę.
Jak na samochód tej klasy i wiek całkiem OK ;-) Gabaryty nie wielkie także całkiem fajnie się parkowało zwinnie i sprytnie.
Widoczność jest bardzo dobra, można swobodnie manewrować do tyłu do przodu ;-)
No tutaj troszkę słabiej ale to za winą środkowego wylotu powietrza, to co z czym każda astra f się boryka, chłodne powietrze ze środkowego nawiewu. Co prawda problem ograniczyłem za pomocą zatkania jednego z 2 kanałów.
Nie jest t o za duże auto ale ogólnie dość wygodne jak na podróż we 4 osoby np z pełnym bagażnikiem nad morze czy w góry.
Powyżej 130 km/h już dość głośno się robi, a tak jest super ;-)
Zużycie paliwa przyzwoite, trasa 5-6l miasto 7l. Ceny części normalne, dostępność świetna. Przez okres 2,5 roku padł mi alternator, koszt nowego coś chyba ok 250zł.
Tak jak pisałem wyżej, raz tylko mnie zawiódł kiedy padło ładowanie. Ale dla mnie nie było to poważną usterką po prostu bez świateł dojechałem do domu ;-)
BRAK

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 82KM 60kW [l/100km]