Lista ocen Opel Astra F (742)

~luckyshot69
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Asterka to był mój pierwszy samochód. Auto z 95 roku, z wyposażenia wspomaganie i poduszki powietrzne. Natomiast udało mi się trafić naprawdę bardzo zadbany egzemplarz, lakier (srebrny metalik) wyglądał lepiej niż w niejednym nowym aucie, w słońcu super się błyszczał. Zero problemów z korozją, co jest zmorą e-fki. Auto użytkowałem rok i oprócz problemów z czujnikiem Halla - zero awarii, ani usterek. Inna sprawa, że nie miało co się psuć ;)
~Pozytywny
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Ogólnie to bardzo wdzięczne i wspaniałe samochody. Aktualnie jeżdże taką w wersji sedan i jestem bardziej niż zadowolony. Wcześniej miałem wersje kombi od 2017, którym jeździłbym do dziś i wiele dłużej gdyby baba suvem nie staranowała mi tyłka... szkoda całkowita... szkoda klasyka. Było to w roku 2018. O swoją aktualną astre dbam i myśle że zostanie ze mną już na zawsze nawet jako 2 auto jeśli zdecyduje sie kiedyś na coś innego. Tata ma jako...
3,7
~MD
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Astra F jest idealna na pierwszy samochód. Kupiłem 2 lata temu za 3000 zł egzemplarz z niskim przebiegiem i bardzo małą ilością rdzy, który był od nowości w jednej rodzinie. Auto bez klimatyzacji i wspomagania kierownicy, totalny golas ale też super prosta konstrukcja i brak wyposażenia, które mogłoby się szczególnie psuć. Spełniło wszystkie oczekiwania i dalej go mam pomimo posiadania nowszego samochodu. Bardzo polecam wszystkim szukającym...
~Gr0t
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Auto dobre dla początkującego kierowcy. Wersja typowe "ABC" (absolutny brak czegokolwiek), 4 korbki, brak wspomagania. Uczy szacunku do jazdy autem. Silnik do miasta OK (trzeba go trochę kręcić na obroty). Jeżdżę nim głównie sam (i tylko jako kierowca), więc o komforcie pasażerów się nie wypowiem. Na plus fabrycznie pociągnięta instalacja pod głośniki z tyłu.
4,1
~lvlaras
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Świetne auto dla kogoś kto traktuje je jako środek transportu i nie chce/nie może wydawać dużo pieniędzy na jego utrzymanie. Koszt zakupu niski, a koszty utrzymania jeszcze mniejsze. Auto ekonomiczne, niezawodne i łatwe w naprawie. Niestety dosłownie widać jak zjada je rdza, ale dzięki temu jest masa części zapasowych na szrotach.
3,5
~lukas85
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Auto zakupione w rodzinie jako nowe w 1998 roku. Wersja top bieda, bez wspomagania, na korbotroniku, w najsłabszym silniku. Jedyny luksus to poduszka powietrzna kierowcy. Podczas swojego żywota służyło jako tanie toczyło po mieście, ale zaliczyło także wypady wakacyjne z rodzinką, kiedy miałem jeszcze smarki pod nosem i chodziłem w przyciasnych jeansach i śmiesznych sweterkach. Z pewnością nie jest to najlepsze auto jakie można było wówczas...
~jezior
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Bardzo dobre auto dla majsterkowiczów z ograniczonymi finansami. jak na swoje lata bardzo dobrze zaprojektowany samochód. większość zużyć naprawiam sam, awarii praktycznie nie miałem. tanie części, szeroki wybór zamienników. niestety trzeba zadbać o blacharkę, szczególnie tylne błotniki lubią rdzewieć na rancie i przy wlewie paliwa
~Adek
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Autko naprawdę fajne, wręcz idealne dla młodej rodziny. Tanie w zakupie jak i w utrzymaniu zwłaszcza z instalacją gazową. Uważam również, że nie odbiega zbyt stylistycznie od współczesnych samochodów. Największym ich mankamentem jak i bolączką ich posiadaczy jest korozja tylnych nadkoli, wlewu paliwa jak i powstawanie ognisk korozji koło anteny. Posiada dość duży bagażnik gdyby nie ten słaby silnik nigdy bym jej nie sprzedał! Ogólnie polecam;)
3,5
~cejro
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Nuda wieje z kilometra, auto nie wywołuje żadnych pozytywnych emocji, po prostu jest. Co z kolei może być zaletą dla chcących nie wyróżniać się.
~Blofeld
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Za te pieniądze trudno o coś lepszego. Ciągle łatwo znaleźć auto z polskiego salonu i od 1-szego właściciela z niskim przebiegiem.