Ocena kierowcy - Opel Astra F Sedan

Silnik 1.4 Si 82KM 60kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra F Sedan 1.4 Si 82KM 60kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo żywotna jednostka, przy przebiegu 370 tyś km. (oryginalny 100 procentowy przebieg) silnik posiadał kompresję na każdym cylindrze 9 atmosfer),
Układ elektryczny
Układ hamulcowy
Witam, po 12 latach eksploatacji Astry F wersja 1.4 Si 82 KM postanowiłem podzielić się swoimi - mam nadzieję - obiektywnymi spostrzeżeniami. Auto zostało kupione w salonie Opla w Gliwicach, użytkowałem je od 2001 roku(byłem II właścicielem), z tą też chwilą założyłem w aucie instalację LPG. Pojazd użytkowałem codziennie (za wyjątkiem niedziel)na trasie (dojazd do pracy Bielsko-Biała - Katowice) efekt przebieg 371 tyś. km. Przez cały okres użytkowania auto nigdy mnie nie zawiodło, nigdy też nie odnotowałem kłopotów z instalacją LPG. Spalanie na gazie rewelacyjne trasa ok. 7,5 l. cykl mieszany 8-8,5, miasto 9,5 - 10 l gazu. Pamiętać należy, aby raz w roku wymieniać świece oraz przewody zapłonowe, olej min. półsyntetyk - gwarancja dużej żywotności silnika. Mój silnik przy tym przebiegu posiadał kompresje w granicach 9 atmosfer na każdym cylindrze, to potwierdza żywotność i trwałość tego silnika. Głównym mankamentem pojazdu jest korozja, która u mnie pojawiła się, gdy auto miało ok. 11 lat. (progi drzwi, nadkola tylne oraz okolice w lewu korka paliwa. Co dwa lata średnio robiłem drobne poprawki blacharsko-lakiernicze, co zapobiegło dalszej eskalacji tego problemu. Kolejnym problemem był rozrusznik i alternator. Jednak sądzę, że są to elementy, które uległy wyeksploatowaniu z uwagi na lata i duży przebieg auta. Nigdy - podkreślam - nigdy nie miałem problemów ze sprzęgłem. Bębny w aucie oryginalne przy tym przebiegu, wymieniane jedynie szczęki, tylko raz przy przebiegu 120 tyś. km wymieniłem tarcze hamulcowe, obecne - zamiennik - nadal w dobrej kondycji. Koszty napraw bardzo dostępne, bardzo duży wybór części zamiennych. Dobry-zadbany egzemplarz znaleziony na rynku na pewno jest wart uwagi. Ja w dniu dzisiejszym zakończyłem swoją przygodę ze swoją astrą, a następny (III właściciel) zapewne dojeździ jeszcze co najmniej do 500 tyś. km przebiegu (taką żywotność ocenił mi mechanik, a i Ja sam podzielam te zdanie). Obecnie zmieniłem na kolejnego Opla, tym razem Corsa C disel 1.3, mam nadzieję, że i tym razem marka ta będzie równie niezawodna.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Si 82KM 60kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Opel Astra F Sedan 1.4 Si 82KM 60kW