Lista ocen Opel Astra F Sedan 1.6 i 75KM 55kW 1991-1998 (22) - Silnik

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~przemko
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
trochę mułowaty zwłaszcza w trasie kiedy trzeba wyprzedzać wszechobecne tiry. Poza tym bez zastrzeżeń - części eksploatacyjne są tanie, spalanie moim zdaniem również akceptowalne - w cyklu mieszanym utrzymuje się na poziomie 7,8 - 8,4 l gazu/100km. Mój egzemplarz również nie ma jakiegoś szczególnego apetytu na olej, przez ok 13000km (od wymiany do wymiany) poziom na bagnecie spada z 3/4 do 1/2 stanu - czyli jest to ok 0,25l, co uważam za...
~Paweł S
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Silnik jest elastyczny. Można go utrzymywać w granicach 2000 obr/min. Wysoka kultura pracy oraz dobre wyciszenie. Średnie spalanie w granicach 7L/100KM w cyklu mieszanym. Minusem są wycieki oleju trudne do usunięcia. Już 3 razy uszczelniałem miske olejową i dalej cieknie. Na szczeście nie wpływa to na eksploatacje takwięc się z tym juz pogodziłem i tak jeżdzę.
~N.N.
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Największym plusem jednostki 1.6 75KM jest jej prosta budowa i bezawaryjność - nie licząc tego, że im starszy, tym więcej oleju ciągnie. Jakąś dynamikę wykazuje przy min. 3000 obrotów, wtedy nawet da się wyprzedzać znacznie nowsze auta ;) Na autostradzie spokojnie daje radę lecieć 160 km/h, dochodzi nawet do 170 km/h ale więcej bałam się ciągnąć.
~passi
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Moim zdaniem silniki w tym dokładnie modelu są idealne. Jeździłem Astrą 1.4i 16v 90KM to nie można było w nim wytrzymać. Tutaj 1.6i 75KM moim zdaniem jest BDB! Samochód zrywny i osiągi wystarczające. Odkąd go mam to w silniku wymieniałem filtry i rozrząd profilaktycznie. Reszta części całkowity brak usterek.
~mitch
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Silnik X16SZR, 1.6. 8V (75KM) nie tylko ja twierdzę, że to najlepszy motor w tych autach. Świetna kultura pracy, wystarczająca dynamika (oczywiście zachowując proporcje). Nie bierze oleju (gdzie 16V chlają równo). Podobno b.dobrze współpracuje z gazem, ale ja go nie \"okaleczyłem\":)
~Bąku
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Silnik pracuje bardzo dobrze, nie bierze oleju, od wymiany do wymiany. Bardzo dobrze sprawdza sie z gazem. Brak jakichkolwiek problemów, chodź przy wyprzedaniu i troche bardziej agresywnej jezdzie brakuje mu mocy lecz to tylko 75km
~gerg
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Ten silnik jest nie do zdarcia. Wiadomo jak na 75 KM przy wyprzedzaniu redukcja.120 tyś na gazie, jak dotąd nie bierze oleju.175 tyś i nadal cicho, identycznie jak w chwili zakupu.
~wojtal2090@wp.pl
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
silnik dość elastyczny, cichy, łatwy w utrzymaniu, ekonomiczny moje spalanie(jeżdżę na gazie) to poza miastem 7.2 l, w mieście 10l i więcej. mieszany cykl to około 8.5 l gazu
~Patryk
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Wariat to to nie jest, ale 75 koni do miasta (zwłaszcza z fajną pojemnością 1.6) zupełnie wystarcza. Na trasie jedzie zupełnie w porządku.
Dziennik kosztów dla Opel Astra F Sedan 1.6 i 75KM 55kW
7,9
8,6
~lknetpl.info
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Trochę głośna praca szczególnie na wysokich obrotach, lub rano gdy jest zimny silnik. Ale moje 75KM zbiera się zacnie i potrafi zadziwić innych :P
Opel Astra F Sedan