Ocena kierowcy - Opel Astra F Sedan

Jaroslaw Urbanik, 6 lat temu
Silnik 1.7 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1994
Opel Astra F Sedan 1.7 D 60KM 44kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : 1.7 dysponujacy 60 kucykami mechanicznymi, a jednak dzieki wbudowanej turbinie potrafi zbierac sie calkiem znosnie.
Karoseria : Rdza
Bardzo przyjemne i ekonomiczne auto, w sam raz na dojazdy do pracy - byleby tylko znajdowala sie ona kawalek dalej niz po drugiej stronie malego miasteczka. Moja asteroide mam od ponad dwoch lat, nie zawiodla mnie ani razu. Odpala "na kopa" zarowno w lecie jak i przy temperaturach rzedu -25 stopni, nie psuje sie i jest przyjazne dla uzytkownikow :)
Odkad go kupilem nie mialem z silnikiem zadnych problemow - oleju nie pije, nie przecieka, chodzi tak jak chodzic powinien.
Zadnych problemow, dziala jak powinna.
Zadnych powazniejszych problemow poki co nie mialem - jezdzi sie w miare komfortowo.
Siedzenie polozone jest dosc wysoko, co zapewnia spore pole widzenia - nie takie jak w busie, ale na pewno lepsze niz w BMW albo audi.
Wodotryskow nie ma - jest to, co powinno, w miejscach w ktorych byc powinno.
Posiadam wersje bez klimatyzacji - o ile w zimie jest super, bo szybko robi sie cieplo, to w lecie juz tak dobrze nie ma. Najzimniejszy nadmuch wciaz jest troche cieply, a w korku mozna sie ugotowac.
W razie potrzeby jest gdzie sie rozlozyc.
Przy zamknietych szybach i spokojnej jezdzie silnik ledwo co slychac.
Tanie (i latwo dostepne) czesci zamienne, oprocz ubezpieczenia i przegladow w zasadzie zadnych powazniejszych wydatkow. Ot, tankowac i jezdzi.
Astry F w chwili obecnej sa smiesznie tane, w miare dobry egzemplarz mozna znalezc juz w okolicach 1500 zlotych.
Auto ma swoje lata - tutaj nie lacza przewody, tam przecieka jakis przewod. Do naprawy 95% drobnych usterek wystarcza jednak srubokret, klucz 10 i tasma izolacyjna.
Raz zdechl mi alternator, ale to wylacznie z mojej winy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 D 60KM 44kW [l/100km]

6,3