Ocena kierowcy - Opel Astra F Sedan

lukasz254@buziaczek.pl, 14 lat temu
Silnik 1.7 TD 68KM 50kW
Rok produkcji 1997
Opel Astra F Sedan 1.7 TD 68KM 50kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Inne : układ wydechowy w tym aucie jest nie do zajechania ,mam go już prawie 4 lata i jeszcze żadnego tłumika nie wymieniałem a przejechałem przez ten okres z 80 000
Przeniesienie napędu : pólosie przy przebiegu około 150 000 trzeba wymieniac
Karoseria : jeśli stoi pod chmórką to rdzewieje
Dobry samochód dla osób oszczędnych i lubiących wygode . Nie polecał bym osobom jeżdżącym szybko bo 68 km nie robi z tego auta wyścigówki , ale ogólnie to fajny samochód.
Oplowski dieselek jest bardziej awaryjny niż isuzu ale napewno części do niego są tańsze . I wyprzedzać tym autem przy 140 to już troche strach bo mocy brakuje .Ale ogólnie silniczek fajnie pracuje.
Jak się auto toczy do przodu to nie wrzuci się wstecznego bo zgrzyta.
Zawieszenie w tym modelu to strzał w dziesiątke auto dobrze trzyma się drogi i ma porządne hamulce.
Chyba dobra.
Ciężko się wsiada na tylne siedzenia. Lewarek skrzyni za bardzo przesunięty do tylu. Brak możliwości płynnej regulacji wycieraczek.
Autko miało już w tym modelu zakładane filtry przeciw pyłkowe to szyby raczej nie parują ale w zimie żeby się zagrzało to potrzeba z dobre 10 min. jazdy
Dla kierowcy miejsca dużo ale z tyłu czasami może brakować.
Przy 170km/h silnik bardzo glośny
ogólnie mało pali ( w końcu diesel)
Ogólnie autko warte swojej ceny .
silniki w tych modelach lubią być spocone.
U mnie jedne z poważniejszych usterek to wydmuchana uszczelka pod głowicą i wymiana obydwóch półosi napedowych , i dodam że auta nie oszczędzam:)
Opel Astra F Sedan