Ocena kierowcy - Opel Astra G Coupe

Jacoby, 10 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2000
Opel Astra G Coupe 1.8 16V 116KM 85kW 2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Szyby jak w cabrio - brak obwódki, pięknie to wygląda przy wysiadaniu :)
Karoseria : Odpadające listwy zewnętrzne, rdza
Zawieszenie : Niskie, twarde, nie na polskie drogi!
Przeniesienie napędu : Auto dławi się na niskch obrotach przy instalacji LPG
Dobre, zrywne, \"sportowe\" auto w dobrej cenie. Nie jest to szczyt techniki, może 120KM to nie corvetta, ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o sportowe auta w tej cenie, to jest to najlepszy wybór. Jeśli ktoś kupuje auto sportowe w tej cenie, to na pewno chciałby auto tanie w ekspoatacji, a opel taki właśnie jest. Polecam wszystkim miłośnikom, którzy szukają taniego sportowego auta na start.
Silnik? Pracuje fantastycznie! Auto ma prawie 250tys. przebiegu i chodzi równiutko. Brak jakichkolwiek wad. nie miałem dotychczas żadnych problemów z motorem. Czy mróz czy lato odpala bez zarzutów. 116 koni przy niecałych 1400kg sprawia, że na 3 biegu koła piszczą pod fotelem, co prawda przy 6tys obrotów, ale to szczegół ;)
Przeciętnie. Być może niewłaściwie ją eksploatuje, ale słychać troche zgrzytów i są minimalne luzy. Czasem na niskich obrotach dławi się (powiedzmy 2 bieg - 20km/h). Wydaje mi się, że to nie wina silnika a właśnie układu przeniesienia napędu.
Doskonała przyczepność i prowadzenie. Brak jakichkolwiek minusów. Jedynie co musiałem wymienić w kwestii układu jezdnego to sworzeń wahacza lewy kierowcy. Po 13 latach miał prawo nie wytrzymać polskich dróg :)
Widać wszystko dobrze, ale długi tył sprawia, że niektórzy mogą mieć problemy z parkowaniem. Auto jest niskie, więc słabo widzać obiekty które są bardzo blisko maski lub bezpośrednio przed nią
Multifunkcjonalna kierownica, regulowane fotele we wszelaki sposób, co prawda ręcznie, ale jest! Wysuwany fotel na uda to coś, z czym mam po raz pierwszy do czynienia i naprawdę pomaga na długą trasę. Wszystko pod ręką. Troche brakuje tylniej wycieraczki, ale nie można mieć wszystkiego
Nie ma co narzekać. szyby odparowywują szybko, podgrzewane lusterka w pare sekund. Klima u mnie niestety tylko zwykła, ale w zupełności wystarczy. Chłodzi znakomicie, zaś ogrzewanie momentalnie generuje ciepło które bardzo pomaga w zimę, kiedy robimy krótkie dystanse.
Dużo miejsca na nogi z tyłu jak i z przodu dla pasażerów jak na coupe. Głębokie \"wnęki\" pozwalają niemalże leżeć pasażerowi z przodu oraz kierowcy. Fotele również są wygodnie, ale potrzeba im tego \"czegoś\" ;)
Auto bardzo wyciszone. Nie raz jakbym nie spojrzał na obrotomierz, to nie wiedziałbym, ze silnik jest włączony. Bardzo cicha praca. Z drugiej strony to minus, bo ja lubie jak silnik do mnie \"mówi\". :)
Nie jestem doświadczonym kierowcą, ale uważam, że ople ogólnie są tanie w eksploatacji. Tanie zamienniki jak i oryginalne części bardzo mnie zaintrygowały, jednakże auto potrafi dużo \"łyknąć\" paliwa. Nie wiem jak instalacje gazowe w innych mogelach, jednak w moim to troche porażka. Przy ekonomicznej jeździe 11,5L/100km wydaje się dużo, nawet jeśli jest to miasto
Widziałem wiele innych aut, które mają o wiele lepsze wyposażenie w tej samej cenie, lecz Astra ma swój urok. Cena tego auta jest dosyć wysoka jak na jakość. Z resztą w każdym sportowym aucie jest podobnie, więc nie ma w tym nic dziwnego
Problem z listwami zewnętrznymi, z resztą jak w każdym oplu. odlatują, odklejają się itp. Czasem bierze go rdza, ale jak ktoś dba i zareaguje dosyć szybko, to nie jest to problemem. Najgorzej jeśli nie zareagujemy odpowiednio wcześnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 116KM 85kW [l/100km]

8,3