Ocena kierowcy - Opel Astra G Coupe

Mundzio, 11 lat temu
Silnik 2.0 16V Turbo 190KM 140kW
Rok produkcji 2000
Opel Astra G Coupe 2.0 16V Turbo 190KM 140kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Idzie jak dzika kuna w agreście.
Karoseria : Odczepiający się minimalnie zderzak z prawej strony przy szybszej jeździe. Sklejony - naprawione
Silnik : Lubi olej, 0.2-0.3 l na 1000 km oleju VALVOLINE SYNPOWER 5W40
Układ hamulcowy : Hamulce lubią popiszczeć - jak to w oplu.
Szybkość i ekonomia w jednym. Ludzie oglądają się za każdym razem.
Strasznie jestem zadowolony z silnika i jego elastyczności. Na trasie nawet nie trzeba redukować. Tylko odgłos jego mógłby być lepszy chociaż jak V6..
Jest dobrze, krótka twarda skrzynia. Czasami tylko wrażenie jakby trójka nie chciała wchodzić.
Jest gitara. Zero poślizgów, tc+esp daje rade czy to w lato czy w zimę. Nie mam najmniejszych problemów z wyjazdem z głębokiego śniegu czy to z piasku.
Dobrze jak na coupe. Przód ok, tył przeciętnie.
Mam biała alkantarę. Przód siedzenia wygodne jak dla mnie, troche twarde jak dla reszty ludków (jak ktoś chce usiąść jak na kanapie to niech kupi inne auto), mam 190 cm wzrostu i osoba 195 myślę że byłaby zadowolona - siedzenia nie mam do maxa odsuniętego - są jeszcze z 1-2 ząbki do odsunięcia. Tył jak ja siadam to można powiedzieć że akurat, chyba że ktoś siedzi strasznie wyprostowany jakby połknął kija to będzie lekko haczył o sufit.
Nie narzekam na ogrzewanie. Klimę naprawiałem i po 3 miechach musiałem zawieźć do reklamacji, ale to pewnie wina zamontowanej nowej. Jak klima jest sprawna to jest dosłownie lodówka w samochodzie.
Z przodu strasznie dużo miejsca (a kupiłem samochód z myślą o mnie ;)). Tył jak w coupe - zależny od tego pana przed Tobą, jest wysoki - masz mało miejsca na giry, jest normalny - masz wystarczająco miejsca na wygodną jazdę w góry.
Jak się siedzi na wyłączonym silniku i gada z kumplem można usłyszeć dźwięk jakby blachy jakbyśmy byli zamknięci w konserwie. Co do jazdy jest super. Jedynie przy prędkościach grubo ponad 200 (oczywiście na torze hehehehe żarcik) to już jest głośnoooo.
Trasy po mieście 5-15 km w jedną stronę spalanie 8.3-8.5, trasy po mieście odcinki 4-5 km w jedną spalanie 9.2-9.5 z klimą. W trasie z narzeczoną i pełnym bagażnikiem i klimą 7.1
SUPER =) za tę cenę nic szybszego i lepszego nie ma. A jeśli większy silnik wolnossący bez turbo np V6 to już pali 4-5l/100km więcej.
Na nic nie mogę narzekać, jedynie na mocowanie przedniego zderzaka.
Na (razie wypluć i odpukać w niemalowane) nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V Turbo 190KM 140kW [l/100km]

8,3