Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra G Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Inne : szukałem auta taniego w utrzymaniu z którym nie musiałbym jeździć po serwisach myśle,że dobrze trafiłem,starszy model ale ładnie wygląda no i tanie części na rynku wtórnym,
mój asterix jest z gliwic mam go od nowości i jestem super zadowolony oprócz klocków i świec z części nic nie wymianiałem,fakt w Gliwicach oszczędzali na niektórym wyposażeniu ale sam to sobie zrekompensowałem robiąć wyciszenie komory silnika samemu i dokupująć osłonę pod silnik ,autko bardzo przyjemnie się prowadzi i jest bardzo oszczędne ,przy oszczędnej jeździe pali mniej niż moje seicento ,którym wcześniej jeździłem,autko ma podwójny ocynk tak,że korozja mu nie straszna,nie rozumie tych,którzy narzekają na korozję to albo mają auta bite albo po prostu przez odpryski ,które zdarzają się podczas esploatacji lub własne niedbalstwo ja swoją dodatkowo jeszcze zakonserwowałem bo mam zamiar nią jeszcze długo pojeździć ,silnik 1,4 twinport daje rade pod warunkiem że w samochdzie są tylko 2 osoby z większym obciążeniem też daje spokojnie rade na trasie jak się już rozchula,rozrzą na łańcuszku bezobsługowy tak mi przynajmniej powiedziano w salonie,za tą cenę nic nowego czterodrzwiowego z rozstawem osi pow 2,5m wtedy bym nie kupił ,wszystkie modele typu grande punto ,clio,peugot,byłe dużo droższe choć z segmentu B a jak człowiek się przyjżał z bliska tym samochodom to niestety było widać tandetę w stosunku do niemieckiej asterki jak się jeszcze troche zestarzeje to chyba zrobie tuning ,autko do tego nadaje się idealnie i wygląda super
1,4 TWINPORT bardzo elastyczny troche głośny pow 3000obr\\min oszczędny jak naradzie zero oleju
chodzi dobrze bez zakłóceń no chyba ,że ktoś nie potrafi się normalnie poslugiwać i myśli,że to skrzynia w traktorze szlifując zembatki
na razie 76tyś i jest spoko zobaczymy co dalej
super w wszystkich kierunkach
nie wiem czego się przyczepić spokojnie wchodzą 4 osoby no i duży bagażnik jak na te wymiary samochodu
wkurzają mnie parujące szyby w zimie no ale jest rada wentylator musi chodzić
przy moim wzroście 1.68cm wzupełności wystarcza nie potrzeba mi większego auta
wersja z gliwic nie posiada wyciszenia więć sam sobie zrobiłem wyklejająć komorę silnika matami wygłuszającymi i jest chyba lepiej wyciszona niż fabrycznie -hehe
jak na auto z segmentu B to rewelacja ,znajomy ma fiata stilo czyli samochody z podobnego okresu produkcji pali 2 litry więcej
do tej pory nic myśle,że o niezawodności można się dopiero wypowiadać po przebiegu 100tyś

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]

5,3