Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Damian, 3 lata temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2003
Opel Astra G Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo zaskoczył mnie dynamiką, daje dużo frajdy z jazdy.
Inne : Nie było nic uciążliwego.
Świetny samochód, bardzo solidny, bezpieczny i tani w utrzymaniu. Po 17 latach nadal miałem oryginalne sworznie wahacza na nitach, wszystkie gumy nadal z napisem GM (oryginały)i wiele innych części. Był to mój pierwszy samochód i jeszcze bym nim jeździł gdyby nie wypadek ( czołowe zderzenie) starszy Pan jechał, było po deszczu, wjechał na mój pas, przywalił z taką prędkością i na tyle mocno, że aż się ode mnie odbił na 1,5 m. Poduszki, pasy wystrzeliły, wszystko zadziałało tak jak miało zadziałać wyszedłem z tego tylko z małym siniakiem od pasa za co jestem temu samochodowi ogromnie wdzięczny.
Bardzo dynamiczny, trudno uwierzyć, że tylko 90km. Idioto odporny, można go katować i dalej będzie jeździł. Bardzo trwała jednostka.
Po prostu dobra i tyle. Ja miałem skrzynię F13CR. Jedynie czasami jak przełączałem na wsteczny to delikatnie zazgrzytał ale sporadycznie.
W moim odczuciu troszeczkę za twardy, bez problemu pokonuje się zakręty z dużą prędkością, dobrze się trzyma drogi.
Bardzo ładna linia, ogólnie bardzo mi się wygląd tego samochodu, ale po 16 latach wyszła mała plamka rdzy z tyłu przy progowej listwie ale to jest spowodowane tym, że tam dużo syfu wlatuje i nie ma jak odpłynąć, a że to dopiero coś zaczęło się dziać po 16 latach to i tak bardzo dobrze. Kolejna sprawa mój egzemplarz miał problem ze schodzącym lakierem bezbarwnym nie na całym samochodzie ale np.: na dachu czy z tyłu na błotniku.
Dobrze się parkuje nie jest kolumbryną, zawraca się też okej, na wszystkie strony widoczność jest bardzo dobra.
Ja za dużo przycisków to nie miałem, ale było wszystko podświetlane i proste w użyciu wiedziało się gdzie co jest.
Ja miałem problem z parującymi szybami w zimie i włączałem nawiew, no i jak jedzie jedna osoba to daje rade ale jak ktoś jeszcze jedzie z tyłu to we wstecznym lusterku zobaczy tylko zaparowaną szybę i tyle, ale to prawdopodobnie wina uszczelek, które powinienem był wymienić. Ale jak coś to grzać dawał rade bez problemu.
Ja mam 185 cm wzrostu mieściłem się i jeszcze dużo większa osoba by się zmieściła, jest sporo miejsca. Jazda w 5 osób bez problemu. Bagażnik tez wystarczający.
Podczas jazdy tak do 90 jest okej nawet radio da się słuchać, ale gdy jedziemy z większymi prędkościami to jest głośno, słychać wiatr i tu nie da się nawet słuchać radia bo po prostu jest tylko szum wiatru.
Części bardzo tanie. Ja kupowałem zawsze najdroższe: - amortyzatory KYB + łożyska + odboje + sprężyny (wszystko z KYB) (przód + tył) =około 1200zł, - rozrząd INA chyba 280zł części tanie nie ma co patrzeć nawet na tańsze bo po co jak te najdroższe zamienniki są w dobrej cenie. Tanie OC, mało pali. Ogólnie bardzo tani w utrzymaniu.
Jak wymienisz coś to za małe pieniądze i spokój na długi czas. U mnie nic się nie wycierało żadne przyciski czy coś.
Nigdy nie było takiej sytuacji żeby coś uniemożliwiło mi jazdę. Ogólnie mało rzeczy się psuło, raczej żadnych problemów z czujnikami czy coś nigdy nie miałem, wszystko działało.
Trwały i bezawaryjny samochód. Jak coś było do wymiany no to dawał jakieś przejawy tego ale nie, że dalej nie można jechać czy coś tylko w najbliższym czasie trzeba będzie coś z tym zrobić i tyle. Solidny samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]

6,3