Lista ocen Opel Astra G Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 (224) - Silnik

Na liście zabraknie 269 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil_D
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
1.4 16v jest wbrew pozorom dynamiczną jednostką - świetna do miasta, bardzo oszczędna. Apetyt na olej umiarkowany, szczerze powiedziawszy, od ostatniej wymiany oleju przejechałem 2000 km i na razie za wiele nie ubyło. Silnik w moim przekonaniu jest dość mało elastyczny, bardziej przypomina mi wysokoobrotowe, japońskie VTEC czy VVT-i. Aczkolwiek na trasie nie jestem zmuszony wlec się za tirem czy dziadkiem w Fabii - można śmiało wyprzedzać po...
~Paweł
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Mój opelek to wyprodukowany w Polsce egzemplarz 1.4 Twinport 90KM Silnik nieco głośny, ale hałąs porównywalny np z Renault Megane III 1.6 110KM. Biorąc pod uwagę pojemność silnika samochód całkiem dynamiczny i stosunkowo ekonomiczny. Silnik przez cały okres eksploatacji nie sprawiał żadnych problemów. Od przebiegu 120000km muszę dolewać ok 0,5 litra oleju silnikowego ( raz na 15000km)
~Darek
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Silnik ogólnie jest niezły. Nie jest to co prawda 200 KM, ale do normalnej jazdy miejskiej i poza miejskiej w zupełności wystarczy. Z moich odczuciach jest też dość elastyczny, tz przy 65km/h spokojnie można włączyć piąty bieg i auto bez żadnego \"buczenia\" jedzie do przodu. Sprawdziłem też prędkość maksymalną i potwierdza się to co mówią inni, czyli licznikowe 195km/h.
~Cyngiel
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Czasem elektronika pedału gazu, zwłaszcza na zimno, realizuje ze zbyt dużym opóźnieniem "komendy" prawej nogi. Jak na silnik wolnossący duży przyrost mocy i mom. obr. od ok. 4000 obr./min.- wyczuwalny "kop". w bardzo dobrych warunkach drogowych braknie Ci opon... indeks prędkości... Założyłem wtrysk sekwencyjny LPG-jeszcze cichsza i bardziej miękka praca.
~Ernestku
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Do spokojnej jazdy wystarcza w zupełności. Idealna prędkość to 80- 100 km/h wtedy jest ekonomicznie i cicho w kabinie. Niestety powyżej 100 i 3000 obr/min robi się głośno. Jestem zadowolony ze spalania, jeżdżę na benzynie. Przy tym przebiegu wbrew opiniom nie bierze ani grama oleju. Od nowości zalewany Mobil.
~flat532
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Silnik jak na 90KM całkiem niezle , mozna nim do 120km/h w miare przyspieszac , potem juz ma problemy, ale do 185km/h idzie. Przy tej predkosci nie wspomne o spalaniu ,bo to juz jest wir. Na trasie A4 do Wrocka , mozna przelotowa poleciec 140km/h, nie polecam wiecej bo spalanie bedzie nieopłacalne
~adamo
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
dość dobrz jak na tę moc, choć leniwy na początku (musi wskoczyć na obroty) Niestety od jakiegoś czasu jakby stracił na elastyczności, a po osiągnięciu powiedzmy 90-100 km/h i próbie jednostajnej jazdy (bez przyśpieszanie i hamowania silnikiem pojawia sie szarpanie. W serwisie na komputerze było OK.
~wyzwolony
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Silnik mułowaty na niskich obrotach , dopiero powyżej 3000 tys pokazywał charakter... W okresie zimowym notoryczne wypadanie zapłonu , każdy mechanik rozkładał ręce aż w końcu znalazłem fachowca który powiedział że trzeba szlifować cylindry, wtedy miarka się przebrała
~pablo_fso@o2.pl
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Silnik cichy i elastyczny. Jednak żeby dobrze przyspieszyć trzeba go wkręcić na wysokie obroty. Do 3 tys obrotów nadaje się tylko do spokojnej jazdy. Edit po 3 latach: po ponad 60 tysiącach eksploatacji juz jest 210 tysięcy i nie widać tego po silniku. Suchy i nie bierze oleju.
~zgorzanin
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Twinport 1.4 jest całkiem żwawy, pod warunkiem że jadą 1 lub 2 osoby. Traci moc po włączeniu klimy. Dobry do miasta ,szybki ,oszczędny. Gorzej na trasie zwłaszcza na autostradzie - tutaj brakuje mocy a i przełożenia sa krótkie przez co generowany jest spory hałas
Opel Astra G Hatchback