Lista ocen Opel Astra G Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 (162) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 331 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Filip
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Wyraźny warkot silnika i to w każdym zakresie obrotów. Nasila się przy obciążaniu (dodawaniu gazu). Słychać także odgłosy mechaniczne. Być może przyczyną są jakieś oszczędności w materiałach wyciszających. Przy prędkościach podróżnych (100 km/h i więcej) przykłada się też dość krótkie przełożenie całkowite na piątym biegu. Dzięki temu dynamika jest OK, ale też silnik pracuje na wysokich obrotach. Wyraźny szum opływającego powietrza.
~D.
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Wyciszenie jak się jeździ po mieście i spokojnie w trasie jest bardzo dobre jeżeli chodzi o silnik. Dopiero przy prędkościach większych niż 120 km/h robi się mało przyjemnie. Powyżej 160 km/h głos silnika przypomina zarzynanego wieprza, dlatego zabrakło mi odwagi by sprawdzić, czy samochód pojedzie katalogowe ponad 180 km/h. Samochód raczej twardy dlatego dziury na drodze zarówno poczujemy, jak i usłyszymy.
~Kamil_D
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Mam mieszane uczucia, bo w porównaniu do innych kompaktów jest ok - silnik jest przyzwoicie wyciszony, ale ja zwykle jeżdżę w trasy, przy 90 km/h robi się irytująco, przy 110 km/h konieczny jest hard rock z lat 80', a przy 140 km/h jedynie norweski death metal. Słychać wszystko, szum opon, wiatr, silnik też wyje. To zdecydowanie nie dla mnie, dlatego tutaj marzy mi się Lexus IS II :-)
~topek
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
mozna powiedziec ze jak nie ma sie dziurawego tłumika to praktycznie nic nie słychac...ale otwierajac okno z tyłu myslałem ze mi głowe urwie...to jest straszne z przodu nie lepiej przy wiekszych predkosciach jest bardzo uciążliwe... no oczywiste jest to ze słychac silnik ale jest on tak skonstruowany ze jest na tyle cichy ze naprawde go nie słychac
~krzyssiek, Opel Astra 1.4 Twinport 110tys km przebiegu
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
kiepsko - powyżej 100km/h robi się głośno, trzeba radio zgłaśniać, nowsze projekty samochodów jednak sa cichsze ale i droższe, cos za coś, porównuje z samochodami typu skoda ocatvia, vw caddy ale to zupełnie inna bajka ..., ford eskort czy renault kangur to są auta z porównywalna głośnościa w środku
~zgorzanin
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Do 100-110 km/h całkiem dobrze ,ale powyzej głośno Kłania się \"krótka\" skzynia biegów,wysokie obroty generują hałas, a przy 150 km/h obrotomierz wskazuje 4500 obrotów i lepiej zwolnic. Nie chcę słyszeć jak jest przy katalogowych 182 km/h
~Sławek
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Do 110 km/h auto jest w miare przyjeme można spokojnie rozmawiać z pasażerami z tyłu i sluchac muzyki, jednak powyżej tej prędkości silnik jest wyraźnie słyszalny i już rozmowa z pasażerami nie wygląda tak różowo, a i radia specjalnie nie da się posłuchać.
~Wojtek
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Jak na tą klasę samochodu nie ma się do czego przyczepić. Jeździłem Mazdą 323 f 90KM i Lanosem 1.6 które były dużo głośniejsze. Dobrze wyciszone są drzwi samochodu. Nie słychać blach jak w japończykach czy koreańczykach
~nielaty@o2.pl
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Przy zamkniętych szybach tylnych jest OK. natomiast przy otwartej szybie tylnej, jadąc z prędkością powyżej 90 km/h w środku pojawiają się odgłosy pomyłki konstruktorskiej- huk powstały w wyniku zawirowań powietrza.
~irekgo@wp.pl
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
przy 110 km/h dziwnie b.głośny silnik, przy innych prędkościach już w miarę, no i jeszcze jedne dziwne zjawisko jakim jest hałas otwartego okna (pasażera), mimo że jest zamknięte na maksa, ale tu się kłania jakość wykończenia
Opel Astra G Hatchback