Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Orzeu1337, 2 lata temu
Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Hatchback 1.6 16V 101KM 74kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Zawsze odpalał od strzała mimo palącego się przez dwa lata check engine
Inne : Bardzo tani w utrzymaniu, a był bardzo solidny i niezawodny
Karoseria : Blacha z papieru praktycznie wszystko rdzewiało najbardziej progi i podłoga
Inne : Wilgoć w środku i podczas mrozów zamarzanie przedniej szyby od wewnątrz
Był to mój pierwszy samochód na ten moment wspominam go najlepiej ze wszystkich ponieważ był bezawaryjny pod tym względem że ani nie musiałem do niego wzywać lawety. Jeździłem nim bardzo dużo po mieście ale również w dalszych trasach. Łącznie przejechałem nim lekko ponad 20tys km. Wymieniałem tylko części eksploatacyjne typu rozrząd po kupnie, amortyzatory, przewody hamulcowe które przez tyle sparciały i pękły dwa tylne czyli wszystko co po latach potrafi się zużyć, a ani razu nie miałem awarii. Opla Astrę oceniam jako bardzo dobry samochód i ekonomiczny samochód
Szarpał na gazie ale to oczywiście wina instalacji, pobierał sporo oleju czasami nawet 1l/1000km, demonem szybkości nie był ale jechałem nim 190km/h powyżej 160 strach w oczach że się rozpadnie na 3 części. Przed sprzedażą olej wywaliło korkiem do góry myślałem że się zapalił ale po sprzedaży wiem że jeszcze ponad pół roku jeździł bez żadnego wkładu finansowego aż do momentu dzwona i poszedł na złom
Biegi wchodziły dobrze, nigdy nie miałem problemu ze skrzynią
Nie można było szybko pokonywać zakrętów ale nigdzie auta nie znosiło
Bardzo rdzewiała, musiałem ją podnoosic na dwa lewarki żeby wymienić koło, podłoga również dziurawa, w nadkolach były plastikowe nakładki, bo poprzednie również pordzewiały, zaczynała również rdzewieć klapa bagażnika
Wszystko było widać bardzo dobrze
Wszystko intuicyjne i w zasięgu ręki, bagażnik jak na 3drzwiowy hatchback wystarczający. Minus trzeszczące plastiki ale nie ma co zbyt dużo oczekiwać od 20letniego samochodu
W zimę miałem problemy z zamarzaniem szyb od wewnątrz, wymieniłem filtr kabinowy ale nic się nie poprawiło ponieważ prawdopodobnie przez dziurawą podłogę dostawała się wilgoć do samochodu aczkolwiek nigdzie nie było mokro. Po jakimś czasie miałem problemy z nawiewem przedniej szyby i podczas postoju na światłach musiałem skrobać szyby od wewnątrz
Byłem tym samochodem w 5 osób w Berlinie z rzeczami jakos sie pomieściliśmy chociaż lekko nie było ale ogólnie jak na auto 3drzwiowe to było sporo miejsca
Przy prędkościach powyżej 120km/h było bardzo głośno w samochodzie
Tani samochód, najdroższe naprawy wynisiosły mnie ok 600zł, średnie spalanie ok 10.8l LPG/100km, maksymalne 15l/100km, w trasie udało mi się zejść do 8l/100km
Bardzo dobry tani samochód kupiłem za 2tys zł przez 2 lata na eksploatację wydałem może kolejne 2tys, gdyby nie rdza to byłby świetny pojazd
Tylna wycieraczka nie działała oraz nagrzewanie przedniej szyby ale poza tym wszystko w porządku
Poza wymianą paska rozrządu od razu po kupnie przez 2 lata nie było żadnej poważnej awarii

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]

11,0