Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Robert, 13 lat temu
Silnik 1.6 8V 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo sztywne zawieszenie, nie buja i kołysze się po wjechaniu w dziurę! Praktycznie bezawaryjne - świetne na Polskie drogi!
Auto oceniam na 4.5 Żadnych poważnych usterek, te mniejsze to sprawa kilku złotych. Spalanie mogłoby być mniejsze, bo to chyba jedyny minus tej wersji. Auto wygodne i pojemne, świetnie pasuje dla przeciętnej rodziny kowalskich jak i dla młodych ludzi (wersja 3-drzwiowa)
Silnik pracuje bardzo cicho i nie mama do niego żadnych zarzutów, przez 3 lata i 50tys które nią zrobiłem żadnych poważnych usterek!
Skrzynia ma zbyt długie przełożenia, przy 5 trzeba się na trochę ćwiczyć i wyciągnąć rękę.
Zwinny samochód i dobre wspomaganie
Jestem wysoki i nie narzekam na widoczność tego samochodu.
Klimatyzacja szybko chłodziła wnętrze, jednak w moim modelu dość często psuł się termostat - przez 3 lata wymieniłem go 4 razy!
No nie jest to limuzyna, ale śmiało można powiedzieć że jest to wygodne auto i każdemu będzie wygodnie
Jest dobrze do pewnych prędkości powyżej 100km/h trzeba podkręcać radio.
silnik nie należy do najszybszych i najtańszych jeśli chodzi o spalanie. Trasa bardzo łądnie spalił mi 6.5l jednak w mieście nie schodził poniżej 9!
Dobre auto za rozsądną cenę. Za te pieniądze nie dostanie się lepszego i bardziej niezawodnego samochodu!
Samochód praktycznie się nie psuję. Przez 3 lata wymieniłem tylko sprzęgło, oleje i paski. No i 4 razy termostat który niestety jest za rozrządem!
Przez 3 lata nic poważnego. Po za podwyżką cen paliwa! bo w ten samochód leje się tylko paliwo i jeździ...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 8V 75KM 55kW [l/100km]

Opel Astra G Hatchback