Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Silnik 1.6 8V 85KM 63kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Astra G Hatchback 1.6 8V 85KM 63kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Bardzo dobre auto budżetowe dla ludzi, którzy cenią bezproblemową i tanią eksploatację.
Silnik nie jest demonem mocy, generalnie niezawodny, choć jest dość głośny i lubi brać olej.
Generalnie bez uwag, czasem ciężko przełączyć z 2 na 1. Przynajmniej w moim aucie.
Dobrze tłumi nierówności, a przede wszystkim super tanie w użytkowaniu, przejechałem po polskich drogach 60tyś. km i nic nie wymieniałem, a na szarpaku wszystko OK - luzów brak.
Mogło by być ciszej powyżej 100km/h
Jak dla mnie wszystko OK, aha musiałem dokupić podłokietnik bo jego brak w długich trasach jest uciążliwy.
Klima automatyczna bardzo wydajna i daje rade z utrzymaniem zadanej temperatury w lecie, zimą po osiągnięciu właściwej temperatury też jest OK, choć silnik mógłby się nagrzewać szybciej.
Po prostu tyle miejsca jak w tej wielkości samochodzie powinno być. Z przodu zmieści się chyba każdy, a z tyłu wiadomo raczej dwie osoby na szerokość, nogi też się zmieszczą jeśli z przodu nie będzie siedział wielkolud-samolub.
Ja preferuję ciszę więc dla mnie za głośno przy prędkościach autostradowych.
Jeśli chodzi o części -super. Nic się nie psuje, a to co trzeba wymienić w eksploatacji (klocki, tarcze, filtry) przy nie wielkiej cenie bardzo dobra jakość. Spalanie to ocena subiektywna więc powiem jak to wygląda u mnie: miasto 10l/100km niezależnie czy lato czy zima bo w lecie dochodzi klima, a w zimie wiadomo. W długiej trasie przy włączonej klimie, trasa w dużej części przez góry, prędkość podróżna 90-110km/h wyszło 6,4l/100km. Wszystko dotyczy Pb.
Kupiłem prawie 6 lat temu w cenie wysokiej ale egzemplarz był tego warty bo użytkowanie jest bezproblemowe po prostu wsiadam i jadę bez niespodzianek. Za te pieniądze SUPER
Może mały minusik za to że trzeba zaglądać pod maskę i co pewien czas dolać oleju.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 8V 85KM 63kW [l/100km]