Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Silnik 1.7 TD 68KM 50kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Astra G Hatchback 1.7 TD 68KM 50kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Diesel, 70KM - niby niewiele, ale autko ma kosmiczny potencjał - polecam każdemu, kto chce auto na lata za niewielką cenę. Nie psuje się, mało pali i do tego ładnie wygląda.
To diesel, nie należy oczekiwać ciszy jak w kościele. Silniczek ma fajny pomruk i cieszy ucho jak się nadusi. Lubię czuć, jak auto pracuje i nie zamieniłbym mojego mruczka na nic innego.
Przełożenia krótkie, jak to w diesel\'u, dodają sportowego poczucia. Biegi wchodzą gładko - nie miałem żadnych problemów z tym elementem.
Na nasze drogi wręcz doskonały. Proste zawieszenie, idealnie wyważone między sportowym twardym trzymaniem, a delikatną bujanką. Przez ponad 60 000 km, jak jeżdżę Astrolotem, zero problemów, nic nie tłucze, nie stuka - pełna kultura.
Bardzo duża szyba z przodu, regulacja fotela kierowcy, wysoka i szeroka tylna szyba na klapie. Jeździłem autami z wyższej klasy, w których miałem dużo gorszą widoczność. Belek z przodu praktycznie się nie zauważa.
Designem auto zachwyca dziś, ponad 10 lat od czasu jak zeszło pierwszy raz z taśmy - to o czymś świadczy. Mi się autko podoba z zewnątrz. A w środku wszystko pod ręką, po nic nie trzeba się wyginać, schylać, krzywić itp. Plastiki dobrej jakości, tylko osłona na gałce biegów szybko się starła.
Tak długo jak jest czysty filtr, tak długo jest wszystko ok - nawet nie trzeba klimy włączać - szyby nie mi nie zaparowały nigdy podczas jazdy.
Jestem całkiem sporym facetem i mieszczę się z luzem. Na 5 osób auto to nie jest, ale na 3 ze spokojem.
W granicach tolerancji. Nie ma na co narzekać, choć jak mówię, limuzyna to to nie jest.
Diesel, oplowski, spalanie bardzo ładne, w trasie średnio 4,8L/100km, w mieście mieszczę się w granicach 6,5L/100km
Mało traci z każdym rokiem, z drugiej strony używany można kupić już od ok 10 000zł - nie ma nic lepszego w tym segmencie.
Zasadniczo nie naprawiałem nic, poza wymianą olejów itp.
Wszystko chodzi, aż dziw bierze, ale nic nie robiłem wokół tego auta. Solidna marka, porządny model - szczególnie ten silnik - nie do zajechania.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 68KM 50kW [l/100km]

5,1