Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Robert, 14 lat temu
Silnik 1.7 TD 68KM 50kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Hatchback 1.7 TD 68KM 50kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie nic mnie w atrze nie zaskoczyło samochód jest po prostu dobry, nie ma jakichś cech które by go wyróżniały na tle rywali jeżeli ktoś potrzebuje w miare taniej alternatywy dla biletów komunikacji miejskiej to polecam Opla Astrę II 1.7 TD.
Całkiem fajne auto za nieduże pieniądze, w miarę ekonomiczny silnik może niezbyt się wrzuca na obroty ale ogólnie nie jest źle. Samochód ma już 10 lat a wciąż jest w niezłym stanie, dobrze wygląda i nieprędko go zmienię. Można go polecić na pierwsze auto lub samochód do miasta nieduży a wygodny i przestronny, dosyć tani no i co ważne niezawodny.
Silnik jak dotąd działa bez zastrzeżeń ale jest słabo elastyczny trzeba często zmieniać biegi, jest trochę za słaby do tego auta, no i słychać go ale w dieslach to raczej normalne ale przy prędkościach autostradowych praktycznie szum znika. Poniżej 2 tys. obrotów auto słabo przyspiesza powyżej tego turbina dodaje mocy.
Bez zastrzeżeń czasem zdarza się że trochę haczy ale nie jest to szczególny problem. Chociaż często trzeba do niej sięgać.
Jak na takie auto bardzo dobrze trzyma się drogi można w lżejsze łuki wchodzić bez hamowania a i tak samochód tylko lekko się przechyla w porównaniu z moim poprzednim samochodem - Ameryka. Czasem trochę czuć, ze jesteśmy w Polsce:) ale to chyba nie tylko przypadłość astry.
Do przodu wzorowa trochę gorzej do tyłu ale po jakimś czasie można się przyzwyczaić, przeszkadzają masywne tylne słupki ale niewielkie wymiary auta pozwalają na bezproblemowe parkowanie nawet bez jakiegoś specjalnego wypatrywania przeszkód.
Wszystko na swoim miejscu, bardzo szybko można się przyzwyczaić ja nie miałem zastrzeżeń. Wygodnie i estetycznie.
Posiadam egzemplarz bez klimatyzacji ale zwykłe chłodzenie i ogrzewanie w zupełności wystarcza zimą trochę gorzej trzeba zrobić \"parę\" kilometrów żeby się nagrzało ale ogólnie nie jest źle.
Jestem dosyć wysoki (ponad 190 cm) ale mam dla siebie miejsce, jak na takie auto to dosyć duży rozstaw osi pozwala aby wszyscy pasażerowie niezależnie czy siedzą z przodu czy z tyłu mieli dosyć wygodnie. Oczywiście podróż z kompletem pasażerów już nie jest taki fajny.
No diesel mówi samo za siebie, cicho może nie jest ale można się przyzwyczaić, ludzie wybierają diesle raczej z innych powodów niż to żeby w czasie podróży mieli cicho ale ogólnie nie jest źle, bardziej go chyba słychać jak się jest na zewnątrz;)
Jeżeli chodzi o ceny napraw to o nie należą do wysokich mieszczą się w takich akceptowalnych granicach (nie bywam w ASO), spalanie dosyć przyzwoite chociaż spodziewałem się niższego ale od 5 do nawet około 7-8 litrów maksymalnie da się wytrzymać. Niedługo po zakupie wymieniłem pasek rozrządu, filtry i olej no i tarcze i klocki hamulcowe no i dolałem płynu do wspomagania ale akurat taka była potrzeba poza tym jest ok.
Polecam bo naprawdę jest to auto godne zainteresowania w tej cenie rzadko można spotkać golfa czy focusa a astra wcale od nich nie odstaje a koszty utrzymania wydaje mi się, że są nawet niższe niż u tych konkurentów.
No jak dotąd wymieniałem tylko części, które się naturalnie zużyły (oleje, płyny, filtry, klocki i tarcze hamulcowe no i pasek rozrządu), ale w którym aucie się nie zużywają, jak dotąd nie mam problemów (odpukać).
No jak dotąd (odpukać) nie było takich.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 68KM 50kW [l/100km]

6,2