Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Właścicel Astry, 10 lat temu
Silnik 2.0 DI 82KM 60kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Hatchback 2.0 DI 82KM 60kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność , mimo słabych opini w gazetach , samochód jest naprawdę dobry . Chyba to prawda , ze vw ma chody w pismach motoryzacyjnych....
Wyjatkowo dobry samochód , nawet nie mysle o jego sprzedazy , samochod dopieszcony , zadbany , w zamian za to naprawdę wogóle sie nie psuje , turbina , pompa , nic z tych rzeczy , wszystko chodzi jak złoto ( moze bylo juz keidys robione ) , na chwile obecna jest 276 tys. przebiegu i nie zapowiada sie , zęby Opel chcial odmówić współpracy. A dopóki Astra niesprawia kłopotów , to i ja nie odmówie współpracy.
Elastycznosć naprawdę dobra , tu nawet nie ma o czym mówić . Motor do cichych nie należy , ale jak spotkam na ulicy 1.9 TDI i pochodne to mój samochód jest bezszelestny ;)
Troche ciezko chodzi , ale ogólnie nie mam uwag.
Jak na samochód niezbyt sportowej marki prowadzenie naprawde super. Wiadomo BMW to nie jest , ale też nie ma takich kosztów utrzymania.
Prawie szklarnia . Nie ma problemów z cofaniem , martwe pola nie istnieją .
Wsiadłem i obslugiwałem . Samochód bardzo prosty w obsłudze , pierwszy raz miałem doczynienia z wielofunkcuyjną kierownica i nie miałem problemów.
Wentylacja swietnie ( obecność szyberdachu ) , klima nie działa ( norma w Oplach ) , ogrzewanie takzę super.
Samochód typowo rodzinny , więc i miejsca sporo .
Jak na diesla naprawde przyzwoicie. Druga sprawa , zę przesdiadłem sie z Golfa III 1.9 D , wiec nawet parowoz jest cichszy ;)
Spalanie jako takie , ale koszty utrzymania są śmieszne . raz , ze nic sie nie spuje , dwa jak sie zepsuje to kosztuje grosze. To co wydałem na naprawy w tym samochodzie to moze 10 cześć tego co na paliwo w ciagu roku.
Wyszedł mi troche drogo , ale dzis wiem , zę było warto. W tamtym czasie za te pieniadze i tak bym nie kupił równie dobrego auta .
Wszystko chodzi jak złoto , przepalają sie zarówki , ale na to oko można przymknać .
Awaria , co to jest ? Ten samochód sie zaczyna robić nudny , bo wymaga tylko paliwa i troche troski ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DI 82KM 60kW [l/100km]

5,7