Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Silnik 2.0 DTI 101KM 74kW
Rok produkcji 2000
Opel Astra G Hatchback 2.0 DTI 101KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność
Wydaje mi się że trafiłem na prawdziwy przebieg i na poprzednika który wymieniał wszystko na bieżąco, dlatego jestem bardzo zadowolony. Opel Astra jako model nie przypada mi do gustu, nie ta bryła, źle wchodzą biegi, silnik daje brzydki dźwięk ale co jest najważniejsze że jest niezawodny i wymaga mojej minimalnej uwagi.
Silnik trochę za głośny, ale moc 101 KM wystarcza dla zwykłego użytkownika \"polskich dróg\". Jak jechałem do Niemiec to trochę brakuje mocy na autostradzie. Spokojnie 120 km/h można lecieć ale wtedy trochę głośno.
Bardzo nieprecyzyjna, jak czasami wsiadam do VW to przypominam sobie jak biegi powinny działać, ale do tego Opla można się przyzwyczaić.
Brakuje przyczepności na zakrętach. Auto do jazdy spokojnej.
Widoczność całkiem dobra, lepsza niż w Oplu Omega a gorsza niż w VW Golf.
Wszystko jest na swoim miejscu.
Parują szyby jak troche popada, przednia szyba zaparowana jest zawsze, nie wspomnę o tyle. Samochód wygląda jakby coś się działo w środku ...
Przestrzeni jest wystarczająco dla czterech osób. Bagażnik duży.
VW Golf 4 jest lepiej wyciszony, z resztą nie lubię dźwięku Diesla w Oplu, dlatego może tak mi to przeszkadza. Nie słychać turbiny, wcale.
Pali 5,3 l / 100 km przy jezdzie 110 km /h jak przycisnalem przez 700 km(Niemcy) do 140km/h to spalił 5,7 l / 100 km, w zimie na krótkich odcinakch (15 - 20 km) palił 6,5 l/100km
Rocznik 2000 wyrwałem w 2010 roku za 13 tys więc jakoś / cena ok (Golfa w tym roczniku musiałbym dać 16 tys min.)
Mam go prawie rok i wymieniałem: klocki i tarcze ham. wycieraczki, opony, filtr powietrza no i teraz wymieniam termostat (120 zł) a tak poza tym nic ....
nie odmówił posłuszeństwa, zrobiłem nim dopiero 30 tys km (przebieg 183 tys)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DTI 101KM 74kW [l/100km]

5,8