Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Velom, 11 lat temu
Silnik 2.0 DTI 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra G Hatchback 2.0 DTI 101KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Bezawaryjnie jak najdłużej,bo to serce auta.
Karoseria : Lekko ruda od wewnętrzej nadkola tylne atakuje.
Nie jestem osobą która się będzie czepiać byle czego,by dawać opinię negatywną.Znam się na samochodach i mam tolerancję do pewnych niedociągnięć.Samochód nie jest nowy...itd...
Silnik diesla bardzo fajny przy tym cichy i jak na razie niezawodny.Szukałem DTI mimo krytycznych komentarzy przy zachwalaniu 1.7 który ma za małą moc jak dla mnie.Kupiłem bezwypadek z dobrych rąk i nie narzekam.Ci co nie kupują rozważnie bez przemyślenia są sami sobie winni.
Jak zimny to ciężko.Jak ciepły to super.
Bardzo dobrze reaguje na polecenia z kierownicy.Mam wersje \" sportive \" więc jest sztywniejsza niż zwykła.
Bardzo dobra ze wszystkich stron.Słupki nie przeszkadzają.
Wszystko na miejscu,sterowanie radiem w kierownicy to czysta przyjemność.Ogólnie na plus do tego mam podłokietnik.Nie wiem jak bym się czuł bez niego.
Bardzo dobrze chłodzi i szybko się nagrzewa jak na diesla.Jak regularnie wymieniasz filtry to nic nie zaparuje w środku.Umiejętnie należy sterować nawiewami i temperaturę dobierać,a będzie dobrze.
Jest dobrze nie jestem obszerny tylko umiarkowanej budowy i jest mi wygodnie.Mam profilowane fotele naturalnie trzymające boki itd...
Osobiście to mi nie przeszkadza.Przy wyższych prędkościach wzrasta,ale to nie limuzyna więc nie będę narzekał.
Mało pali naprawdę.
Bardzo dobrze wypada co się przekłada na ilość modelu na drogach.Dobry i tani.
Jak do tej pory brak.Oby tak dalej.
Oby jak najdłużej dotychczas wymiana oleju związana była z prze gwintowaniem śruby i otworu w misce olejowej.Taki kupiłem normalna rzecz ,że nie jestem w stanie tego przewidzieć.Tankuję najlepsze paliwa na rynku gdyż na tym nie będę oszczędzał,a wtryskiwacze wiadomo.Lepiej wydać 20gr więcej na paliwo niż 1500pln na nowy wtrysk.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DTI 101KM 74kW [l/100km]

5,7