Ocena kierowcy - Opel Astra G Sedan

p.minda@neostrada.pl gg 4735870, 16 lat temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Opel Astra G Sedan 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Pomimo malej mocy i zagazowaniu silnik radzi sobie bardzo dobrze !
Karoseria : słyszałem o nadmiernej poatnośći na korozję ale ja tego nie doznałem
Polecam bardzo zdecydowanie jako niskobudżetowe autko rodzinne. Zadowalający komfort , przestronne wnętrze , niska cena nabycia i eksploatacji. (modele po 1996)
Głównym kryterium wyboru tego silnika była możliwość zagazowania. Jest to silnik bardzo prostej (wtrysk jednopunktowy) konstrukcji i stosunkowo małej mocy , aczkolwiek jest to bardzo solidna i sprawdzona konstrukcja. Jest on mało wysilony co gwarantuje duże przebiegi bez poważnych awarii. Po zamontowaniu instalacji lpg (mieszalnikowej z komputerkiem) silnik pracuje wyśmienicie !!! Spadek dynamiki i elastyczności praktycznie nieazuważalny. Silnik pracuje równo i cicho niezależnie od temperatury. Podsumowując: Jednostka napędowa wystarcza do poruszania się na co dzień. Przy dłuższych wypadach poza miasto trzeba pamiętać że to tylko 60 km i przy wyprzedzaniu zachować zdrowy rozsądek. Polecam dla osób jeżdzących spokojnie.
Skrzynia pracuje bardzo dobrze. Poszczególne przełożenia są dobrze dobrane, a skrzynia pracuje lekko. Jedyny minusik za czasem ciężko wchodzący wsteczny ( wystarczy wtedy wysprzęglić i jest ok)
Zawieszenie astry jest bardzo komfortowe .-----------Pomimo, że amortyzatory w moim aucie są w idealnym stanie jest on za miękki , przez co autko nie prowdzi się zbyt dobrze. Myslę że po zastosowaniu jakichś twardszych np gazowych będzie lepiej. Ogólnie powinno być twardziej -- aczkolwiek auto nie jest bolidem i do spokojnej jazdy w zupełności wystarcza.
Widoczność jak najbardziej w porządku. Zarówno do przodu na boki jak i do tyłu. Moja Żona nawet nie narzeka :)
Doskonale z małym miuskiem za brak elektrycznej regulacji lusterek (prawego zwłaszcza). Jak na tak wiekową konstrukcję , rozmieszczenie wszystkich włączników i pokręteł jak najbardziej na miejscu. Po zajęciu miejsca za kierownicą po raz pierwszy poczułem się jak w domu.
Jeśli chodzi o ogrzewanie to : doskonale . Jednakże wentylacja to juz inna bajka. Podczas wilgotnych i ulewnych dni szyby w mojej asterce mocno parują !!!. Pomimo czestej wymianiy filtra kabinowego problem nie ustępuje. (polecam wersję z klimatyzacją -- tam nie ma tego problemu)
Jak na swój wiek i klasę (kompakt z początku lat 90) , autko oferuję wystarczającą ilośc miejsca . Zarówno z przodu jak i z tyłu można poczuć się komfortowo. Więcej miejsca miz w golfie 3. Bagażnik (htb 5) bardzo pojemny , do tego dzielone tylne oparcia i mamy małą cięzarówkę :)
Jak już wczesniej wspomniałem w autku jest cicho . Przy wyższych prędkościach przeszkadza troche szum bocznych lusterek.
Spalanie lpg w mieście ok 8,5 litrów na 100km. trasa to ok 7 litrów. Mówię tu o normalnej jeżdzie bez oszczędzania. Jeśli chodzi o ceny częsci to powiem że są tanie. Nawet oryginalne GM stoja na dośc dostępnym poziomie , a jest przecież wiele zamienników w przystępnych cenach. A autko naprawi każdy przysłowiowy Kowalski :)
Stosunek ceny do jakości bardzo dobry. Jak za te cene to rewelwacja.
Nie mogę narzekać. Nie odnotowałem żadnych drobnych usterek.
Jak do tej pory bez awarii :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,7