Ocena kierowcy - Opel Astra G Sedan

Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra G Sedan 1.8 16V 116KM 85kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Jak można oceniać wóz, który przez tyle lat nie chce sprzedać bo nie ma sensu ryzykować kolejnego który może zawieść. Pare razy już sobie mówiłem - jest tyle innych fur i chyba na zmianę - ale nie, astra II to jest to.
Coś z nim nie tak jak jest trochę zamulony to nie trzyma obrotów i gaśnie. Po za tym nie ma do czego się przyczepiś - olej nie cieknie, wszystkie płyny się wymienia i się jeździ bez problemu!
Niby pięknie, ale wiadomo co w Oplu dolega - wsteczny bieg to czasami problem. Jest na to rozwiązanie wrzuć 1-dynke i dopiero wteczny, ale tak być nie powinno. Poza tym naprawde wszystko OK.
Co tu ma się zepsuć - poza stabilizatorami z przodu NIC! ponad 100 tys i żadnych awarii. Z tyłu belka to rewelka - tam naprawde nie ma co nawalić
Nie ma co się przyczepić do niczego. Zamontowałem sobie w sedanie czujki cofania i napradę już nie ma na co narzekać w żadnym kierunku
Jak na takiego kompakta wszystko jest Perfect. Już kolejna wersja Astry tego nie oferuje. Dużo miejsca w schowkach, dodatkowy podłokietnik to jeszcze 10l więcej.
z klimą żadne zamglenia szyb nie straszne. Brak ogrzewania 2-giego rzędu siedzeń, ale to nie ta klasa i ten rocznik
Jako wysoka osoba nie daje szans tym z tyłu. Ale nie ma naprawde co narzekać, kompakt z dobrym rozstawem osi
Zawsze można się do czegoś przyczepić, ale to już by było nie fair w stosunku do tego wozu
Jazda po mieście to przynajmniej 9l, w trasie przy spokojnej jeździe Pb95 oscyluje w granicach 7l, mam założone magnetyzery i to jest również powód do zadowolenia, spalanie spadło przynajmniej o 0,5l. Na trasie z W-wy do Gdańska rekord to 6,5l/100km (silnik 1.8!)
Ceny poleciały tak w dół, że za takie auto można dostać grosze. mam najwyższe wyposażenie z tamtych lat i naprawde - polecam za 15 tys można mieć nowoczesne, bezpieczne i naprawde bezawaryjne autko do przemieszczania się.
To jest nudne auto - lejesz i jedziesz. na 100 000 km nie było żadnej awarii!!! Raz wymieniłem sprężynę z tyłu - moja wina - kafelki do łazienki ważyły z tonę. Jedna wada to żarówki - w bagażniku mam przynajmniej 2 zapasowe H7 - wymiana żarówki zajmuje mi już poniżej minuty (hi hi).
Tak jak wyżej - nic, nic, nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 116KM 85kW [l/100km]

8,3