Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d Facelifting

Emil, 2 lata temu
Silnik 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2012
Opel Astra J Hatchback 5d Facelifting 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Nie jest to ideał, ale za jego cenę autko całkiem okej. W trasie spalanie nie należy do najniższych prze co zasięg jest bardzo dokuczliwy (300-350km na jednym zbiorniku LPG).
1.4 turbo daje radę. Ma trochę usterek, ale które auto nie ma.
Trzeba się przyzwyczaić do delikatnego wrzucania 1 i 2 biegu.
Zwrotność to tragedia, ciężko manewrować tym autem na ciasnyc parkingach.
Szybko się zużyła. Widziałem auta w podobnym wieku o znacznie lepiej wyglądającym lakierze. Sam kształt auta okej. Krągły tył :P
Ogromne słupki C i mała szyba na tyle. Na szczęście mój egzemplarz ma czujniki parkowania.
W moim egzemplarzu fotele z najwyższej wersjii wyposażenia. Sporo możliwości regulacji i elektronicznie sterowane podparcie lędźwi robi robote. Po trasach 500km nie czuć zmęczenia. Może dlatego, że trzeba się zatrzymać, żeby dotakować :) Dostępność do wszystkich guzików dla mnie na plus.
Dwie strefy, które mam to tak średnio są dwiema strefami, ale grzeje i chłodzi szybciutko :)
Mam 188cm wzrostu. Jeśli prowadzę dziecko za mną ma ciasno. Jako kierowca mam się świetnie stąd 4/5.
Przy jeździe 150km/h na tempomacie może jest głośno, ale to auto średniej półki. Jest okej jak na tę cenę. Przy 130km/h bardzo przyjemnie i cicho.
Poza dolotem nic się nie działo, ale zrobiłem nim dopiero 10k.
4/5 głównie za jakość lakieru i znając historię auta nie należy do bezawaryjnych.
Nic nie zauważyłem, jeszcze :)
Samochód kupiłem używany z przebiegiem 110 tys. km. W wersji LPG zaleca się wymianę wtrysków gazu po około 80 tys. km co uczynił poprzedni właściciel. Dwumasa również była wymieniana. Podejrzewam, że to już kwestia tego jak ktoś jeździ tym autem i czy szarpał sprzęgłem przy zmianie biegów :) Po zakupie regenerowałem dolot, gdyż zaczął przepychać olej jakimś zaworkiem (info od mechanika). Od tamtej pory zrobione 9kkm i jest okej. Nie jestem pewien, czy to sporo dużych napraw jak na 120kkm, ale wydaje się, że trochę wydatków jest, dlatego 4/5

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW [l/100km]

9,8