Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d

Artur, 6 lat temu
Silnik 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2011
Opel Astra J Hatchback 5d 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW 2011-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy super jak na tę klasę auta,jakość już opisałem wyżej porównuję do astry f która służyła 21 lat i Astra G którą dalej jeżdże i ma 286000 przebiegu (pompa wody i ograniczniki w drzwiach służą od nowości) ogólnie auto fajne ale jakość części słabo jak dla mnie ale to bolączka wszystkich nowszych aut (w pracy mamy mercedesy i przy 5000 przebiegu były lawety a przez 5 lat czujniki turbiny i Dwumasy padają przy niecałych 100 000 ) także jeśli ktoś chce kupić to tylko nowe auto lub 2-3 letnie z pewnym przebiegiem i historią
Silnik : układ chłodzenia
Inne : ogranicznik drzwi plastik porażka,Astra f i J mają masywne metalowe
Jakość i trwałość średnia
auto ciężkie silnik 120 KM w miarę ok
czasami problem przy 1 biegu ale podobno ten typ tak ma
Jak na tę klasę auto dużo miejsca
W porównaniu do poprzedników Astry g i f to wszystkie części droższe, spalanie średnie 7,5 litra do prędkości 120 km/h powyżej ok 8 litrów ,jazda po mieście 8 litrów
Wszystkie auta dzisiaj nie tylko Opla produkuje się na 3-5 lat lub 150000 tys przebiegu , a jak ktoś nie dba to czasami szybciej zaczynają się problemy i koszty Jeśli ktoś myśli że jakość jest taka jak kiedyś gdy auta jeździły nawet 20 lat niech się nie łudzi Auto kupiłem ze sprawdzoną historią serwisową jako 3-letnie z przebiegiem 59000 koszt prawie 40000
Ogranicznik w drzwiach plastik 2 razy wymieniałem koszt z wymianą na oryginale ok 250 zł sztuka Wymiana zbiorniczka cieczy chłodzącej ,węża i zaworu z którego uciekał płyn w serwisie Opla 500zł
W Chorwacji przy przebiegu 73000 rozleciała się pompa wody i podczas oczekiwania na lawetę całkowicie padł akumulator ,koszt naprawy serwis OPLA Split pompa pasek wielorowkowy akumulator uszczelki płyn itp 2700 zł jak dla mnie dużo ale nie było wyjścia

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

Opel Astra J Hatchback 5d