Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d

Jarek, 13 lat temu
Silnik 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2010
Opel Astra J Hatchback 5d 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Inne : komfort jazdy, przyjemność prowadzenia i cisza w środku w czasie jazdy.
Jestem zadowolony z zakupu auta. Po raz drugi kupiłbym tą Astrę. Czujniki parkowania z przodu i z tyłu działają dobrze. Czujnik deszczu również. O światłach biksenonowych z AFLem już napisałem wcześciej. Trochę ciężka i mułowata (100 KM).
Silnika nie słychać bez względu na prędkość jazdy. Trochę mułowaty, ale wiedziałem na co się decyduję. Aby szybciej wyprzedzić trzeba redukować biegi. Idzie wytrzymać.
Biegi wchodzą gładko.
Samochodem kieruje się lekko. Dobrze trzyma się drogi. Hamulce działają sprawnie. Bardzo falnym wynalazkiem jest hamulec elektryczny z systemem pomocy ruszania pod górę.
Widoczność prawie we wszystkich kierunkach jest doskonała. Moja dobra ocena jest związana z ograniczeniem widoczności przez słupki z przodu. Oświetlenie biksenonowe z AFL działa dobrze i prawie idealnie. Znów prawie bo czułość sensora swiateł drogowych (długich) mogłaby być większa. Szybciej reagować na swiatła nadjeżdzających pojazdów.
Obsługa jest prosta (mam wersję cosmo). Dostęp do konsoli jest bardzo dobry. Na pierwszy rzut oka może przerażać ilość (duża) przycisków. Po kilku jazdach wszystko jest jasne i proste. W nocy bardzo dobre podswietlenie wszystkich przycisków.
Działa pewnie i sprawnie. Wnętrze samochodu nagrzewa się szybko. Zaparowanie szyb z przodu i boków kierowcy jest usuwane szybko. Służy do tego jeden przycisk, uruchamiajacy maksymalny nadmuch na przenią i boczne szyby.
Z przodu miejsca jest dużo. Pozycja kierowcy jest bardzo dobra. Wynika to z możliwości dopasowania ustawien kierownicy ( w 2 płaszczyznach) oraz fotela kierowcy w 3 płaszczyznach. Nie oceniam miejsca z tyłu bo z samochodu korzystam tylko z żoną. Z tyłu nikt jeszcze nie jeździł.
Silnika nie słychać bez względu na prędkość jazdy. Nieznacznie słyszalne są odgłosy wydawane przez opony.
Na trasie z Gdańska do Wrocławia i z powrotem z uwzględnieniem 40 min korka w Bydgoszczy spalanie wyniosło 5,6 l/100 km. Codziennie dojeżdzam do pracy w mieście(9 km) - spalanie na pozionie 7,4 l/100 km. Prawdopodobnie później może być lepiej (\"dotarcie\" samochodu).
Wersja Cosmo MY2011 1.4 100KM z bogatym dodatkowym wyposażeniem (pakiet wszechstronny, pakiet premium, pakiet flotowy, lakier metalik)kosztuje 78300 zł. Trochę drogo.
W dniu odbioru samochodu z salonu uległo uszkodzeniu radio. Zostało wymienione na nowe. Od pażdziernika (data zakupu) nie miałem innych \"niespodzianek\"
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]