Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d

motobob4, 11 lat temu
Silnik 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2011
Opel Astra J Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : kultura pracy
jestem zadowolony, potrzebowałem samochodu na trasy rzędu 80 km dziennie do pracy, pali w granicach 7-7.5 litra (z włączoną klimą)
kultura pracy bardzo wysoka, silnik jak na tę wagę samochodu trochę słaby, na wyższych obrotach jest jednak spory zapas mocy aby wyprzedzić bez problemów
skrzynia biegów rewelacyjna, biegi same wchodzą, redukcja biegu na niższy przez przypadek na wyższych obrotach w ogóle nie szarpie i nie wyje jak by się niewiadomo co stało
trzyma się mocno drogi, szczególnie zimą na wiejskich zaśnieżonych drogach bardzo pewnie się prowadzi
dla mnie widoczność jest ok, nie mam żadnych problemów z manewrowaniem (czujniki pozwalają zaparkować w wielu \"niedostępnych\" miejscach)
łatwo się przyzwyczaić do tego samochodu, przesiadłem się z francuza i nie miałem najmniejszych problemów
klima chłodzi dziwnie, głównie na nogi (przy trybie na kabinę), wentylacja bardzo cicha
z przodu dobrze, z tyłu ponadprzeciętnie, bagażnik ustawny, z tyłu nie ma tzw. ławki kar jak w wielu podobnych samochodach tej klasy
po przyzwyczajeniu się do auta zaczyna się wiele rzeczy słyszeć, natomiast w porównaniu do innych moich maszyn to jest poprawnie, szczególnie na trasie przy 130 km/h kiedy można jeszcze posłuchać muzyki
spalanie w normie, po tym silniku nie spodziewałem się że będzie palił jak hybryda, samochód pali przeciętnie tyle co znacznie mniejsze samochody z przed dekady
cena przystępna jak na nowe auto średniej klasy
podsufitka nieco zgrzypi na dziurach, reszta ok
na razie brak problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW [l/100km]