Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d

jagodek, 8 lat temu
Silnik 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Astra J Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Otrzymałem dokładnie to co chciałem. Nie chciałem turbosprężarki, a wrażenia z jazdy w wersji Sport były bardzo zbliżone. Silnik kręci grubo powyżej 4 000 i zaczyna się jazda ;) Każdy, który próbował jeździć był zaskoczony dynamicznym silnikiem i ergonomią. Przez pięć lat nie zepsuło się absolutnie nic! W Audi było znacznie gorzej. Opel jest serwisowany w ASO i Audi też był.
Wchodzi płynnie na obroty, nie szarpie, spalanie w normie. Warunek -dobry olej! Gdy wchodzi na obroty zmienia się charakterystyka i dźwięk :))
Tutaj czasami wsteczny "haczy" i czasami mam problem z 2, przy zimnym silniku.
Znakomicie się prowadzi, układ jezdny jest bardzo czuły i przy twardym zawieszeniu wersji Sport ma się wrażenie jazdy samochodem sportowym :)
Widoczność do tyłu jest trochę słaba, ale na boki jest ok.
Zawsze jak wsiadam do auta to wszystko jest dopasowane, nie ma zbędnych elementów, bagażnik wystarcza w zupełnosci. Pasażerowie z tyłu przy dłuższych przejazdach nie odczuwają zmęczenia.
Przydałaby się większa dystrybucja na tył pojazdu, ale nie jest źle. Kierowca i pasażer muszą zeskrobywać lód latem, tak mocno chłodzi. W zimie rozsądne ogrzewanie staje się niezauważalne.
Jak już wspomniałem, dla mnie jest komfortowo, pasażer siedzi w fotelu wersji Sport i nie może narzekać. Z tyłu dla osób wysokich jest wystarczająco miejsca i nie czują się zmęczeni po przejechaniu 100-200 km.
Bardzo przyzwoite wyciszenie, ale ja lubię słyszeć ten delikatny gang. Wyciszenie jest ok.
Serwis tani, części tanie, mało pali. W porównaniu do Audi, a zwłaszcza przeglądów co 30 000 km, w ogóle nie odczuwam kosztów utrzymania.
Kupiony chyba za 80 000 w wersji Sport, z takim wyposażeniem była to najlepsza opcja zakupu w 2010 roku. Pomimo zamortyzowania się pojazdu nie chcę go sprzedawać, tak go lubię.;)
Żadnych nie ma usterek, przy każdej pierdółce, typu żąrówka pojawia się informacja. Nie bardzo jest co pisać.
Brak usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW [l/100km]