Ocena kierowcy - Opel Astra J Hatchback 5d

RXx, 6 lat temu
Silnik 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2010
Opel Astra J Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Inne
Autko godne polecenia. robiłem nim ok 60 tyś na gazie( stag). Zależało mi na aucie bez turbiny, koła dwumasowego,dpf i innych ustrojstwo i na podstawie 2 lat użytkowania mogę powiedzieć że wybór był bardzo udany. Autem byłem kilka razy za granicą i nigdy mnie nie zawiódł. Opłaty ubezpieczenia mniejsze o 30-40% od VW,Audi,Toyota.Polecam.
Silnik jest bardzo cichy do 120km/h później zaczyna go słychać no ale to juž obroty powyżej 3,5tyś. Bardzo dobrze zgrany moment obrotowy że skrzynią biegów( elastyczny)
Biegi wchodzą gładko i precyzyjnie. Że skrzynią biegów nie miałem żadnych problemów.
Dobre utrzymanie się drogi, układ kierowniczy jest precyzyjny, wspomaganie na postoju bez zastrzeżeń. Jedyny minus to głośna( kwestia przyzwyczajenia) praca amortyzatorów w pierwszych kilometrach jazdy.
Dobrze zabezpieczona, lakier dobrej twardości, podwozie też bez oznak korozji.
Przednie słupki mogły by być trochę węższe
Materiały dobrej jakości. Na przełomie lat nie słychać trzasków i pisków. Ładna stylistyka we wnętrzu. Fotele zasługują na najwyższą ocenę za wzorowy komfort nawet po kilku godzinnej trasie.Bardzo dobre seryjne nagłośnienie wraz ze zmieniarką CD.
Bez zarzutu.
Bez zarzutu. Ilość miejsca na dobrym poziomie.
Na wolnych obrotach silnika nie słychać, a podczas jazdy do 120km/h jest komfortowo
Nie miałem przypadku wydania większej kwoty za niespodziewaną awarię, wymieniam części eksploatacyjne na bieżąco tj. olej,filtry i inne płyny. Po zakupie wymienione tarcze z klockami i rozrząd także normalne wydatki.
Dobra
Z elektryką nie miałem problemu. Po założeniu Inst. Gazowej wyskakiwała żółta kontrolka silnika ale po założeniu emulatora do pompy paliwowej( pompa w tych modelach działa tylko jak jest zapotrzebowanie na paliwo- prościej po prostu nie ma przelewu nadmiaru spowrotem do baku) problem przestał istnieć. Przy 120tyś wymieniona uszczelka pod chłodniczką oleju( objawy to pojawienie się plamek oleju w zbiorniczku wyrównawczym) po wymianie i problem znikł.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW [l/100km]