Ocena kierowcy - Opel Astra J Sedan

Adam, 6 lat temu
Silnik 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2017
Opel Astra J Sedan 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW 2012-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Jeżdżąc 7 lat temu vectrą B dzisiaj zdumiewa mnie astra J, która mimo segmentu niżej przeskoczyła ją pod każdym względem. Czuje się postęp marki i to jak auta w danym segmencie dają użytkownikom coraz więcej. Z każdym dniem i rosnącym przebiegiem utwierdzam się że warto korzystać z tego co sprawdzone i że to słuszny wybór
założenia jakie miałem względem nowego auta astra spełniła w 100%. Przed poprzednim autem miałem vectrę B - czuję się jakbym wrócił do dawnego znanego mi auta i kolejne zaskoczenie - ta astra wyraźnie przerosła starszą vectrę dosłownie pod każdym względem. Mega pozytywnie
przesiadka z wolnossącego 1.4 (i to w małym lekkim aucie) na doładowane 1.4 spowodowała szok. Muszę się przyzwyczaić do "brutalności" sposobu rozwijania mocy. Silnik sprawia wrażenie dużej mocnej dwulitrówki. Już go lubię. Jest z czego przycisnąć - nawet klasa średnia miewa kompleksy, Niestety niemiec to nie francuz i wszystko działa nieco oporniej. Kwestia nawyku jak mniemam
działa ok, skok długi typowo oplowski, można się przyzwyczaić bez problemu. Ja jeździłem już oplami więc mi pasuje. Zestopniowanie dobre Szósty bieg to świetna sprawa. 2-2,5 tys. a lecisz 120-140. Da się na 6 jechać w mieście nawet 70-80km/h oczywiście nie używając go do przyspieszeń. Wtedy auto spala chwilowo nawet 3 litry
leży na drodze jak przyklejona. szybka jazda przy wietrznej pogodzie nie powoduje żadnych lęków bo auto jednak waży przeszło półtorej tony. W tym miejscu to plusuje. Podobnie z amortyzacją - auto płynie a nie skacze. Zwrotność bardzo dobra, zakręty też można komfortowo połykać. Czuć że to dopracowane auto i ma wielu "przodków" z których czerpie. Jest solidnie. Zero uwag
To jedyna rysa na wizerunku tego modelu - do przodu trochę słupki i te małe okienka psują sprawę, z tyłu jak to sedan - bez czujników lub kamerki trudniej parkować niż w innych nadwoziach. Reszta BDB. Super wszystkie lusterka
ZERO szukania czegokolwiek, wszystko pod ręką. A krytykowany panel z guzikami - idealny. Raz naciskasz i masz. Nie to co super-ekrany z menu-podmenu-pod-podmenu... i ani się spostrzeżesz przejechałeś 300m nie patrząc na drogę
Megawydajnie. Nadmuch mógłby być trochę cichszy, ale można ustawić intensywność trybu auto w menu i pomaga. I mam podgrzewane fotele i kółko :) zachwyt
Z przodu bardzo dużo miejsca. Zakres regulacji foteli szokuje. Z tyłu trochę mniej rozpusty ale jest dobrze. Dla 4 dorosłych normalnego wzrostu bez kompleksów.
To jeden z największych plusów. Przy używaniu przeciętnych obrotów silnika prawie nie słychać. Zamknięcie okien izoluje mocno od hałasu ulicznego. Da się zrelaksować w tym aucie. Można rozmawiać normalnie przy 160 a pierwsze rozpędzenie do tej prędkości żona skomentowała zaskoczona - ale cicho :)
LPG - jazda bez strat na osiągach za mniej niż połowę ceny w tak dużym aucie to główny powód wyboru tego samochodu jak dla mnie. Sprawdzona technika i wg informacji brak słabych kosztownych punktów do napraw. Rozrząd jest podobno bezproblemowy, jedynie coś wcześniej się zdarzało z łożyskami skrzyni (ale liczę że już poprawione) i turbina - tylko że w tym modelu bezproblemowa. Na zimnym silniku elektronika ją chroni - przez chwilę mniejszy moment. Ważne żeby nie wyłączać zaraz po wysokich obrotach jak w każdym turbo
Materiały przyzwoite, trochę skóry na kierownicy i fotelach, auto się prezentuje naprawdę zacnie a w tej cenie taka pakowność, osiągi, wyposażenie i fabryczne LPG (świetnie rozwiązane) - nie ma drugiej takiej oferty, Każde inne auto po doposażeniu w gaz wychodzi min 10 tys. drożej i trzeba stracić gwarancję albo jeździć przez ten czas na PB a to kolejne złotówki
Wiele nie ocenię bo mały przebieg. Miałem fabryczne niedoróbki. serwis wymienił jakiś wężyk sterowania podciśnieniowego w osprzęcie bo był fabrycznie nieszczelny i zapalił się check. Na początku lekko skrzypiał fotel kierowcy ale po kilkuset km się ułożył i przestał. Serwis chciał to też robić ale nie zdążyłem dojechać i problem ustąpił. Opinia o tym modelu jest bardzo pozytywna, mam nadzieję że i moja będzie
brak bo to nowe auto. Wybieram zawsze sprawdzone dopracowane modele. Za nowinkami nie przepadam bo potem choroby wieku dziecięcego itd. Astra J to naprawdę dopracowany samochód. Czuć to na każdym kroku

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW [l/100km]

7,7