Ocena kierowcy - Opel Astra J Sports Tourer

Antonio, 10 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Rok produkcji 2012
Opel Astra J Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Piękne auto
Jako przedstawiciel handlowy, jest to moja szósta Astra. Od pierwszej generacji, tej produkowanej w Gliwicach do obecnej. Nie ma żadnej wątpliwości, że astra J jest autem prawie doskonałym dla mojego zawodu. Pod względem ergonomii, komfortu pracy (zestaw głośnomówiący z głosowym wyborem numeru-tylko po angielsku, ilość miejsca itd) to moje dotychczasowo najlepsze auto.
Silnik 110 KM w zupełności wystarcza do sprawnego poruszania się po polskich drogach. Z osiągów sportowych już wyrosłem i pas "środkowy" dla mnie nie istnieje. Auto pali średnio 6,2 l/100km. Cykl mieszany z przewagą trasa. Jak na segment C doskonale wyciszony.
Bez zarzutu
Bardzo fajnie trzyma się drogi. ESP działa idealnie. Zimą miałem niezłą frajdę podczas prób wprowadzenia auta w poślizg. No way, rozdział napędu pilnował bym bezpiecznie wrócił do domu.
Astra J ma szerokie słupki przednie. Trzeba bardzo uważać na przejściach dla pieszych. Opcja czujnika parkowania załatwia problem na parkingach. Kolejna mała wada, światła cofania. Chyba tak naprawdę ich nie ma :(
Opel zrezygnował z dziwnych kierunkowskazów w poprzednim wcieleniu. Za to brawo. Deska trochę przeładowana, ale na co dzień używamy i tak tylko kilku funkcji, więc po krótkim okresie przyzwyczajania się wszystko jest ok.
Klimatyzacja dwustrefowa działa idealnie. Malutki minus- moja wersja nie wyświetla obecnie ustawionej temperatury na wyświetlaczu centralnym. Pokazuje ją tylko podczas zmian nastaw.
Nie mam porównania do innych aut poza Oplem. Więc odniosę się tylko do poprzedników. Rewelacja. Przy moim wzroście (192 cm) znalazłem optymalną pozycję bez problemu.
Mistrzyni w swojej klasie. Porównuję do Skody Octavii, Volkswagena Golfa i Forda Focusa. Cichsze auto, jakim nie dawno jechałem to BMW 5 E60 2.0 TDI. Ale to przecież inna bajka...
Auto służbowe... he, he. Oprócz okresowych przeglądów (co 30 000 km) nic z autem się nie dzieje.
Auto służbowe :) Więc nie mam prawa oceniać. Nawet nie wiem ile wersja Cosmo kosztowała.
"Dzwoniące" tylne koło. Okazało się, że to klocki. Wymiana na serwisie. Czas 30 minut. Opel Szpot Poznań
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW [l/100km]