Ocena kierowcy - Opel Astra J Sports Tourer

PEKER, ponad rok temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Rok produkcji 2012
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Astra J Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
auto sam sprowadzałem jako 5 letnie. Auto dynamiczne . Super wygląda . Nawigacja super działa , nie zacina sie. Hamulce super działają, dynamika świetna . ESP fajnie działa na wzniesieniach w zimę bo auto nie traci przyczepności. Światła uruchamiają się automatycznie z silnikiem. Jeżdżę krótkie odcinki więc Diesel to jakaś porażka, DPF wypala się co 100km więc wszystko idzie w olej i trzeba go wymieniać kilka razy na rok. Na trasie PL - HR i z powrotem wypalił sie raz na 2600km więc super wtedy ubytek jakości oleju to 3%. Silnik pali na dotyk nawet -29C przy tygodniowym postoju więc kosmos a to diesel =) teraz minusy Drzwi zgniłe na spawach (auto stoi pod chmurką ) Maska pojawia sie rdza dach - pojawia sie rdza Podwozie igła - bez rdzy Belka pod silnikiem rdza klima 2 razy nabita (pusta)- mechanik nie może znaleźć miejsca wycieku 2021 i 2022 koło dwumasowe - działa skrzynia 6 biegów - M32 . jeszcze Działa =) igła jest turbo - działa DPF - działa Silnik suchy - pod turbo lekki wyciek system START-STOP - nie mam tego i dobrze bo DPF szybciej pada do auta sie lało przez dach pod relingiem lewym - starą uszczelkę zdarłem a dałem silikon dekarski i spokój , widzę ze z prawej strony pod relingiem już farba zeszła z izolacji spawu dachu więc pewnie też będzie trzeba to poprawić dla przyszłego nabywcy polecam oglądać spawy drzwi czy nie ma tam parchów i maska czy jest nie zgniła , czy nie leje sie przez dach (słupek lewy przodni mokry podczas deszczu ) - trudno to posilikonować le da sie bez ściągania poduszek pirotechnicznych z podsufitki bo klucz pasuje ma milimetry i mija poduszki przy ściąganiu relingu
gniją drzwi , dach i maska na odpryskach a drzwi na spawach od środka , AUTO POD CHMURKĄ
strasznie zimno w zimę przy rozpoczęciu podroży . trzeba przejechać z 10KM aby kabina sie nagrzała , stary poel G benzyna wystarczał 1KM =)
brak podłokietnika tył
gniją drzwi na spawach leje sie na spawie dachu =(

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Opel Astra J Sports Tourer 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW