Ocena kierowcy - Opel Astra J Sports Tourer

Rysiek, 7 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW
Rok produkcji 2011
Opel Astra J Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW 2011-2012 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : nie psuje się
Karoseria : nie rdzewieje
Samochód bardzo przyzwoity. Dość funkcjonalny. Dla rodziny 2+2 dla kierowcy bez zacięcia sportowego.
silnik bardzo przyzwoity. Dobre osiągi i dość dynamiczny a przy tym oszczędny. Co prawda moc nie przekłada się bezpośrednio na możliwości z jej wykorzystania (tzw. dziura turbo), ale mimo wszystko jest komfort z jazdy na wąskich jednojezdniowych drogach gdzie na krótkim odcinku można wyprzedzić.
skrzynia biegów moim zdaniem to jeden z najsłabszych elementów samochodu. W mojej ocenie dość długie przełożenia, brak możliwości płynnej zmiany biegów. Skrzynia jest "za szeroka" nie dając możliwości szybkiej, płynnej zmiany przełożenia.
Samochód dobrze się prowadzi. Ładnie pokonuje zakręty nawet przy dość szybkiej jeździe(amator). Można mieć zaufanie do możliwości jezdnych. Przy wysokich prędkościach (160, 170) nieźle radzi sobie z zakrętami na zakopiance.
Zawieszenie dość twarde ale daje możliwość dość komfortowej jazdy. Fotele wygodne i dobrze wyprofilowane. Widoczność przyzwoita ale dla osób wyższych.
Wszystko w zasięgu ręki. Przyciski ustawione do intuicyjnej obsługi.
Na przyzwoitym poziomie ale mogłoby by być lepiej-klimatyzacja działa dość wolno, ogrzewanie po kilku minutach.
w środku samochód stosunkowo mały. Za fotelem kierowcy(przy wzroście 184 cm) brak miejsca dla nóg pasażera. ogólnie dla stosunkowo wysokich właścicieli z tyłu mogą jedynie jeździć dzieci.
przy prędkościach powyżej 130 km/h nieco za głośno jak na moją ocenę, ale nie jest żle.
koszty utrzymania oceniam jako b. dobre ,przez trzy lata wymieniłem klocki hamulcowe z przodu i z tyłu oraz cyklicznie olej i filtry. Nie naprawiałem niczego innego.
samochód kupiłem używany za połowę ceny salonowej. Moja ocena stosunku jakości do ceny-całkiem dobra.
jedyna drobna usterka to awaria czujnika cofania( po bardzo ulewnych deszczach), która po dwóch dniach "naprawiła się sama".
przy trzech latach użytkowania i przebiegu ok. 60 tys żadnych poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 165KM 121kW [l/100km]

5,3