Ocena kierowcy - Opel Astra K Hatchback 5d

Bartek, 5 lat temu
Silnik 1.4 Turbo 125KM 92kW
Rok produkcji 2016
Opel Astra K Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo cichy mało pali i szybko się nagrzewa.
Zawieszenie : Może za twarde czasami ale bezpieczne
Jestem całkowicie zadowolony z samochodu. Świetny do miasta i na trasę. Bardzo cichy i spokojny przy wysokich prędkościach.
Cichy, dynamiczny, zużywa mało paliwa. Wymieniam olej co 10 tysięcy kilometrów i póki co nie miałem z nim najmniejszych problemów.
Są manuale bardziej precyzyjne od tej, ale nie ma co się czepiac. Jej charakter raczej skłania do spokojnej jazdy. W mieście raczej się nie ściągamy, a w trasie nie trzeba zmieniać biegów zbyt często z racji na wysoki moment obrotowy.
Świetnie trzyma się drogi. Układ kierowniczy precyzyjny. Jeździłem również legendarnym focusem i zdecydowanie wolę układ jezdny w astrze.
Blachy w standardzie europejskim, tzn lekkie i cienkie:) ale ocynkowane, więc raczej nie rdzewiejace. A wygląd, to rzecz gustu (mnie się podoba i mojej żonie)
Do tyłu mogłoby być ciut lepiej, ale I tak widać wszystko
Niemieckie auto więc musi być dobrze. Wszystko pod ręką. Nawet do słynnych przełączników szyb się przyzwyczaiłem. Cieszę się, że nie ma tutaj wirtualnego kokpitu, bo to byłaby ergonomiczna masakra.
Teraz w zimie po dosłownie 200 metrach już leci ciepłe powietrze. Żałuję, że nie mam podgrzewane kierownicy. Latem mega szybko chłodzi i naprawdę pracuje cicho klimatyzacja
Zdecydowanie wystarczająca ilość miejsca. Nie wiem jakim cudem w porównaniach z golfem przegrywa skoro testując golfa sam za sobą miałem mniej miejsca.
Poprawiłem bagażnik, ale i bez tego łatwo przekroczyć prędkość na autostradzie ze względu na brak dźwięku spod maski. Do tego mało szumów oplywowych powietrza.
Serwis Opla mega tani nie opłaca się szukać poza. Wymiana oleju 220 złotych. Warto częściej go zmienić.
Za te pieniądze nie uda się kupić równie szybkiego i fajnego auta. Ten samochód się nie nudzi.
Miał akcje serwisowa z wachaczami,ale nic poważnego poprostu estetyka. Była też zmiana softu silnika, ale to nie były usterki, które w jakikolwiek sposób zaklocily użytkowanie auta
Całkowity spokój

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo 125KM 92kW [l/100km]