Ocena kierowcy - Opel Astra K Hatchback 5d

Okres użytkowania: 5 lat
Opel Astra K Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Uwielbiam ten samochód! Jeździ świetnie silnik mało pali, a jest całkiem dynamiczny. Wymiana oleju co 10tys km i zero problemów z LSPI. Polecam dla osób lubiących dynamiczną jazdę. Dobrze wygłuszony silnik trochę słabiej nadkola i bagażnik ale załatwiła to dodatkowa mata wygłuszająca. Zdecydowanie kupiłbym jeszcze raz ten model tym razem z automatem, bo 1. Manual nie jest "rewelacyjny", 2. Jeżdżę w mieście i lewą nogą chciałaby odpocząć.
Jak wyżej mało pali sprawnie napędza samochód i na szczescie brak awarii. Do tego nie wyje, a przy prędkościach autostradowych niesłyszalny.
Nie jest to najlepsza skrzynia i nie chodzi o awarie, a o sposób zmiany biegów. Silnik ma potencjał na trochę sportu, a skrzynia go kastruje razem ze sprzęgłem, które ciężko wyczuć nawet po kilku latach ;p
Jeździ świetnie przy małych, dużych i bardzo dużych prędkościach. Nie słychać mechanizmów.
Piękny kształt, lakier nie taki słaby. Blachy trochę miękkie ale w każdej marce tak jest.
Do tyłu średnia widoczność, mam wrażenie, że lusterka boczne są trochę za blisko kierowcy ale może ja tak mam.
Super po niemiecku wszystko intuicyjne i fizyczne. Plus ekran dotykowy genialnie reaguje i bardzo szybko działa.
Szybko się nagrzewa zimą, a latem chłodzi w mgnieniu oka. Nie hałasuje przy tym nadmiernie.
Jest bardzo dobrze. Z przodu mnóstwo miejsca, a z tyłu nawet wysokim osobom nie brakuje miejsca na nogi i nad głowami. Na szerokość jest go mnóstwo.
Fabrycznie jest dobrze ale ja rozłożyłem trochę mat butylowych z pianką ponieważ auto dostało customowe audio.
Samochód nie kosztuje zbyt wiele. Ubezpieczenie przeglądy opony hamulce i tyle. To opel więc części są niedrogie i dostępne. Poza tym nie psuje się.
Za te pieniądze ciężko znaleźć coś lepszego z poczuciem tak dojrzałego auta.
Nic
Nic się nie działo. Na gwarancji wymieniono wysprzeglik po około 90tys km. Ale samochód dalej jeździł tylko zmiana biegów była trochę słabsza.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo 125KM 92kW [l/100km]

7,1