Lista ocen Opel Astra K Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW 2015-2019 (25) - Silnik

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bazakbal
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Wydaje się, że teoretycznie to słaby silnik (w porównaniu do konkurencji), ale sprawuje się bardzo dobrze. Przyspiesza chętnie (od 2500 rpm) w dużym zakresie prędkości do ok. 150 km/h. Na trasie/autostradzie z 3 pasażerami na pokładzie jest troszkę gorzej, ale i tak dobrze. W mieście (Kraków) jest konkurencją dla smoka wawelskiego w żłopaniu. Poprzednim autem 1.6 132KM w mieście nie przekraczałem 8l/100km. W astrze nie ma opcji, żeby się...
~Allroad
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Wystarczający, ale teraz wybrałbym wersję 1,6 200 KM. Silnik z turbiną więc powinna być moc od dość niskich obrotów ( wg producenta 240 nm przy 2000 obrotów), ale wg mniej najlepiej czuje się przy ok. 3000-3500 obr/min. Silnik 1,2 130 KM Peugeota oraz 1,4 tsi VW wydają się bardziej dynamiczne przy niższych obrotach. Ale żeby była jasność- w codziennej eksploatacji silnik 1,4 125 KM jest zupełnie wystarczający, wyprzedzanie nie jest stresujące,...
~Daniel Sito
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Oszczędny co na dzisiejsze czasy jest bardzo ważne. Jak na 1,4 125km jest bardzo dynamiczny. Robi swoją robotę jednak jego żywotność przy mocy odniesionej do pojemności silnika może nie być za długa dlatego zakupiłem drugie auto z takim samym silnikiem żeby w razie W poprostu wymienić jeśli obecny silnik padnie. Niestety robię nim duże km. Spalanie 5.8litra wg komputera wg tankowania 6 litrów przy 4 dorosłych i bagazach
~Filip
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Silnik pozytywnie zaskoczył. Bardzo dobra kultura jazdy, dosyć wysoka dynamika jak na silnik benzynowy, przy jednoczesnym niskim spalaniu. Przy prędkościach autostradowych do 140km/h spalanie, poniżej 6l jest osiągalne. Praktycznie przy każdych prędkościach auto dość żwawo reaguje na pedał gazu. Problematyczny jest jedynie pierwszy bieg, które jest ospały.
~Krzysiek
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Po osiągnięciu temperatury pracy robi się bardzo cichy. Elastyczny. Idealny do tego auta. Dobrze przyśpiesza i jest elastyczny przy prędkościach 80-140. Napędza auto lekko i sprawnie. W moim egzemplarzu występują lekkie wypadania zapłonu i delikatne poszarpywania. Wymiana oprogramowania sterownika silnika nic nie pomogła.
~Maciej
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Nigdy wcześniej nie jeździłem autem z silnikiem benzynowym Turbo. Były albo diesle albo benzyniaki wolnossące. Cóż można powiedzieć... Świetny motor. W trybie SPORT naprawdę dynamiczny! Spalanie po przejechaniu 5000 km - 6,9l (wg wskazań komputera
~Kacper
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Silnik jak przystało na benzynę pracuje bardzo dobrze i kulturalnie. W moim egzemplarzu moc została podniesiona do 185 koni. Silnik ma swoją charakterystykę i pełne swoje oblicze pokazuje dopiero od 3 tys obrotów.
~Tomasz
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Silnik 1.4T 125km ładnie sie zbieram i przyjemnie się jedzie. Auto mam od dobrego roku i nie było z nim żadnych problemów przejechałem 12tys km i nie zjadł mi praktycznie nic oleju więc polecam ten silnik.
~ANTYKIBIC
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Poniżej 2500-3000 obrotów na minutę nie dziej się dosłownie nic. Powyżej tej wartości turbina zaczyna tłoczyć dodatkowe powietrze do cylindrów i wówczas można się całkiem żwawo poruszać.
Dziennik kosztów dla Opel Astra K Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
7,2
~rucio92
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Silnik o mocy 125koni spokojnie wystarczy do jazdy na co dzień ma mniejsze spalanie niż mocniejsze jednostki. W przypadku gdy ktoś jeździ załadowanym autem (4/5osób) przydałoby się troszeczkę więcej mocy.
Opel Astra K Hatchback 5d