Ocena kierowcy - Opel Astra K Hatchback 5d

Rok produkcji 2017
Opel Astra K Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Inne : wyciszenie
Inne
Cenowo to była dla mnie najlepsza oferta. Wybrałem ofertę ponieważ stosunek ceny do wyposażenia był najlepszy. Pod uwagę brałem jeszcze, Megan 1,2TCe 130km, 308 1,2 130kM, Oktawia 1,4 tsi 150 km , Focus 1,5 150 Km. Jesli chodzi o osiągi to najgorsze miała Meganka, dusząc na gaz nie czuć w tym aucie w ogóle mocy, poza tym obsługa systemu multimedialnego jest nieintuicyjna, a deska rozdzielcza niezbyt ciekawa. Dopiero w najdroższej wersji, auto z tapicerką ecoskóra połączona z alkantarą i wstawkami aluminiowymi wygląda ciekawie, ale silnik psuje całość, a nie ma wersji pośredniej pomiędzy 1,2 a 1,6 200 KM. Zachwycony natomiast byłem jadą 308ką, Polecam przejechać się, mała kierownica i wystające zegary robią kapitalne wrażenie, coś innego i silnik tu pomimo 130 km czuć że jedzie,poza tym jest jeszcze przycisk sport który emituje z głośników rasowy dźwięk. Nie polecam szklanego dachu bo powoduje hałas we wnętrzu a otworzyć go nie można. Obsługa multimediów też nie jest tak intuicyjna ale na pewno prostsza niż w Megan. Ford z kolei ma silnik podobny do tego w Oplu ale przegrywa na pewno ceną do tego jakie otrzymujemy wyposażenie, a poza tym widać tu ząb czasu, korbki w tylnich drzwiach to porażka. A Octawia jest największa z nich wszystkich, najwygodniej się nią jedzie, bo rozstaw osi ma największy, zupełnie inaczej tłumi nierówności ale cena jest zaporowa po dodaniu opcji takich jak w oplu szybko winduje cenę ponad 100tys.
Najbardziej mi przeszkadza włączenie 6 biegu, trzeba mocno w umieścić lewarek w prawą stronę
Zawieszenie bardzo jędrne
Mam auto z kamerą cofania więc cofam na lusterkach i wspomagam się kamerą.
Wszystko jest pod ręką. Najbardziej denerwuje mnie umieszczenie cd w schowku przed pasażerem. zmniejsza to schowek do minimum, poza tym schowek jest nie oświetlony, to jakaś porażka.
Bardzo szybko się nagrzewa, mam opcję grzane fotele z kierownicą,
Uważam że jak na auto takie małe miejsca jest wystarczająco z tył, mam 1,8 i sam za sobą przy opuszczonym fotelu na maxa mieszczę się ze stopami spokojnie.
Auto jest bardzo dobrze wygłuszone, to była jedna z rzeczy która mnie przekonała do zakupu opla. Silnik bardzo mało słychać a szumy zewnętrzne też są dobrze wytłumione.
Na razie to nowe auto więc leję tylko benzynę ale wkurzające jest to że przy każdej zmianie kół trzeba na nowo programować czujniki ciśnienia oczywiście odpłatnie.
brak
brak