Ocena kierowcy - Opel Astra K Hatchback 5d

Silnik 1.4 Turbo 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Opel Astra K Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Matrix LED!
Bezproblemowy, poprawny samochód, choć zwyczajnie nudny i nieporywający. Nigdy mnie nie zawiódł, a jego utrzymanie póki co jest tanie. Samochód ma fantastyczne oświetlenie - przednie lampy matrycowe to jest mistrzostwo! Jeśli chodzi o wady to dla mnie jako kierowcy są dwie - wyciszenie i niewygodna tylna kanapa. Czy kupiłbym ponownie? W chwili gdy kupowałem był to wg mnie najlepszy wybór i uważam że podjąłem dobrą decyzję. Chwilę później do sprzedaży trafił jednak nowy Focus i to niego bym dziś wybrał.
Wystarczająco dynamiczny, szczególnie w trybie "sport". Przy pełnym obłożeniu pasażerami dynamika ucieka. Spalanie bardzo przyzwoite. Moim zdaniem w trybie "sport" pedał gazu jest zbyt ostry, szarpie autem.
Precyzja bez zarzutu, ale nie podoba mi się że auto szarpie przy zmianie biegów. 4-5 bieg bardzo uniwersalne, natomiast 1-2 są wg mnie zbyt krótkie.
Dobrze wchodzi w zakręty, ale mega duży minus za "myszkowanie" na łukach dróg szybkiego ruchu. Nie raz miałem wrażenie że auto przestało skręcać, a jak poprawisz ustawienie kierownicy to jest niespodzianka.
4 lata i wygląda jak nowa (ok, nałożyłem podstawową warstwę ceramiki), zero rdzy itp. Nie podoba mi się jednak spasowanie przedniego zderzaka, to jest jakiś żart że w nowym aucie są nierówne szpary. Widziałem to w wielu egzemplarzach. Ba, po małym uszkodzeniu miałem zmieniony zderzak i jest tak samo beznadziejnie spasowany.
Mając 175 cm wzrostu i ustawiając fotel i kierownicę pod siebie, bardzo mało widzę przez przednią szybę. Słupek "C" i mała tylna szyba zasponsorowały mi nie raz niespodziankę w postaci samochodu ukrytego w martwym polu (dobrze, że jest wskaźnik martwego pola w lusterkach).
Dużo przycisków, wygodne sterowanie wszystkim poza komputerem między zegarami. W zasadzie wszystko jest pod ręką. Czepiłbym się zbyt krótkiego i zbyt wysoko ustawionego podłokietnika. Mam fotele ergonomiczne (nie najwyższa specyfikacja) - wg mnie są trochę zbyt twarde, ale duży plus za regulację podparcia ud.
Jeśli ustawię klimatyzację pod siebie i czuję się komfortowo, to na tylnym siedzeniu pasażerowie narzekają na brak powietrza i otwierają okna. Plus za w miarę szybkie nagrzewanie się auta.
Ustawienie idealnej pozycji za kierownicą jest dla mnie niemal niemożliwe. Problemem jest dla mnie to, że gdy ustawię idealnie dla siebie siedzisko, mam niewygodne ułożenie drążka zmiany biegów. Kierownica wtedy jest na limicie regulacji. Idzie się przyzwyczaić, ale jest to lekkie rozczarowanie. Skrzynia automatyczna rozwiązałaby problem. Tylna kanapa to porażka. Jest bardzo mocno pochylona, więc uwaga przy dobieraniu fotelika samochodowego! W dodatku jest bardzo twarda.
Powyżej 110 km/h jest nieprzyjemnie, najbardziej słychać koła. Jadąc ekspresówką nie słyszę prawie wcale radia ani rozmówcy obok. To jest moje największe rozczarowanie w tym bezwstydnie luksusowym aucie. Dla poszukiwaczy mocnych wrażeń polecam przejechać się ze złożonym tylnym oparciem i ściągniętą półką - wrażenia jak z dostawczaka murowane.
Do tej pory tylko lałem płyny i robiłem przeglądy. Wszystko gra! Spalanie bardzo akceptowalne.
Miałem jeden problem - zaparował tylny reflektor. Został wymieniony na gwarancji. Poza tym bez problemów.
Nie było żadnej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo 150KM 110kW [l/100km]