Ocena kierowcy - Opel Astra K Hatchback 5d

pilara, 5 lat temu
Silnik 1.4 Turbo 150KM 110kW
Rok produkcji 2016
Opel Astra K Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Witam swoją ocenę tego auta zamieściłem już dwa lata temu,i zarzucano mi wtedy, że oceniam pod wpływem emocji.Więc emocje opadły,przejechałem 30-tyś przez dwa lata z małym haczykiem i na dodatek sprzedałem już astrę,więc bez emocji na chłodno oceniam.Szału nie ma za tą kasę!
Silnik dynamiczny,dobrze się zbiera,jest cichy i jak na taką moc oszczędny.bardzo fajnie brzmi. Niestety miał przez jakiś czas bardzo groźną wadę-nie zawsze chciał dynamicznie przyspieszać na czwartym biegu co w kilku przypadkach drogowych mogło skończyć się tragedią(wyprzedzanie) Sprawa była zgłaszana do serwisu ale nie wykryto żadnych wad. Dopiero ogłoszona akcja naprawcza i wgranie nowej mapy zmieniło sytuację.
bez uwag,prawidłowo
super -trzyma się drogi znakomicie,ale na 17"tkach trochę hałasuje.
Auto ładne choć to oczywiście rzecz gustu.Bardzo miękki lakier,szczoty na myjni automatycznej rysują powłokę ,że aż "miło"
bez uwag,prawidłowo
Wszystko właściwie rozplanowane , duża łatwość obsługi.
Bardzo dobra,auto szybko się nagrzewa i klima prawidłowo schładza wnętrze.
Kabina bardzo przestronna jak na auto kompaktowe zarówno z przodu jak i z tyłu. Mam 180cm i na tylnej kanapie siedzę swobodnie, a fotel kierowcy ustawiony dla mnie. Największa wada tego samochodu to BAGAŻNIK katastrofa!!!!!jak można tak oszukiwać ludzi. W papierach jest napisane 370L faktycznie ma 311L i głównie dlatego sprzedałem astrę i już więcej Opla nie kupię. Wymyślili jakiś gówniany separator w którym można zapakować drobiazgi, a torby chyba należy wysłać kurierem!!!Wyjazd na wczasy to jakaś masakra ,i nie ma znaczenia ,czy zamawiasz dojazdówkę czy zestaw naprawczy.SEPARATOR ZOSTAJE A MA ok 15 CM WYSOKOŚCI!!!
Przy prędkościach autostradowych dzuży szum oryginalnych opon.
Miasto(Poznań) 9l trasa- można zejść poniżej 5,5l nie przekraczając 100km/h autostrada-średnia prędkość na odcinku 2000km 102 km/h-spalanie 7,2l
bez rabatów stanowczo za droga w tej wersji -dynamic.Ja miałem duży rabat więc było ok.
Wspomniana akcja serwisowa i wgrana nowa "mapa"silnika

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo 150KM 110kW [l/100km]

6,3