Ocena kierowcy - Opel Astra K Sports Tourer

Greg, 6 lat temu
Silnik 1.4 Turbo 125KM 92kW
Rok produkcji 2016
Opel Astra K Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Samochód fajny bo nowy :) Po przejechaniu 7000 km w normalny sposób (ani szybko, ani wolno) spalanie średnie na poziomie 6,3 litra na 100 km. Chciało by się żeby palił mniej... Bagażnik duży, szkoda tylko że trzeba dokupić systemy haczyków i mocowań. Niestety plastiki wewnątrz bardzo łatwo się rysują, wystarczy przypadkowy kontakt z twardym przedmiotem i rysa gotowa. Lakier, niestety również mało trwały. Łatwo ulega zarysowaniom. Kolor dark caramel - ładny, ale ciężko utrzymać go w salonów stanie. Trochę ponarzekałem. Trochę się rozpisałem. Ale to tylko dlatego że to moje pierwsze nowe autko i zależy mi żeby długo cieszyło oko... Z moich przemyśleń to teraz przyciemniłbym szyby oraz dokupił system on star. To tyle na początek. Może za kolejne 7000 km znów coś napiszę :) Pozdrawiam!
Silnik pracuje równo. Jednak przesiadając się z silnika 1.9 TDI ciężko (przynajmniej na początku) zachować płynność jazdy.
Od czasu do czasu problem z biegiem wstecznym. Dodatkowo wyczuwalna duża sprężystość sprzęgła.
Przy energicznym przyspieszeniu jakby trochę nadsterowny.
Duża kabina, wygodne fotele (nawet standardowe). Z tyłu wygodnie usiądą 2 dorosłe osoby.
Przy prędkości powyżej 120 km/h zaczyna robić się głośno.
Za wcześnie by to oceniać (3 msc). Choć spalanie negatywnie mnie zaskoczyło (średnio za 7000 km to 6,3 litra Pb 95 na 100 km).
Problem z przednimi czujnikami parkowania. Źle wyprofilowane zaczepy tablicy rejestracyjnej. Problem do rozwiązania w serwisie (bez oplat).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo 125KM 92kW [l/100km]

6,4