Ocena kierowcy - Opel Astra K Sports Tourer

Silnik 1.4 Turbo 125KM 92kW
Rok produkcji 2016
Przebieg: 1 000 tys. km
Opel Astra K Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląda na duży samochód i solidnie zbudowany, na 17" feldze przykuwa wzrok.
Układ elektryczny : Przygasające światła podczas ruszania,.....
Za te pieniądze super auto. Wady i zalety poniżej. Przebieg 19750 km bo nie mogłem wpisać gdzie indziej. Astra KOmbi 1.4 125km Dynamic
1.4 125km Turbo. Wcześniej miałem Golfa 6 1.4 122km Tsi więć bardzo podobny. Astra troszkę cięższa ale daje radne. Powyżej 3 tyś. obrotów silniki wyraźniej ożywa, mają w guzik SPORT idzie jak burza od startu. Silnik cichy, elastyczny.
Biegi wchodzą prawidłowo, płynnie ale nie tak lekko jak w VW,.
W kombi mam belkę skrętną z tyłu i trochę przy dużych prędkościach to jest odczuwalne. Mając 17' koła gorszy komfort ale do za akceptowania. Zawieszenie ciche, średni twarde.
Dużo miejsca w środku, dobra widczność w każdym kierunku.
Mały i nie podświetlany schowek przed pasażerem, brak materiału w schowkach na drzwiach, brak schowka na okulary. Dużo miejsca z przodu i z tyłu, pakowny bagażnik w regularnych kształtach.
Bez zastrzeżeń, dobrze chłodzi i grzeje szybko.
Z przodu dla mnie ok, mam 177cm wzrostu, wygodne fotele w wersji Dynamic, z tyłu też dużo miejsca, więcej niż w Toyocie Aurisa i Mazdzie 3.
Cichy silniki, zawieszenie w normie tłumi nierówności
W mieście 8.5 litra spala ( zakorkowana Warszawa,) po trasie 6,5l przy 150km mniej więcej. Póki co same przeglądy.
Dobra cena do jakości i wyposażenia.
I tu mam obiekcje... -Przygasają podczas ruszania światła mijania jak i te na suficie, w ASO znają problem ale nie wiedzą jak go usunąć, w GM nic z tym nie robi. -Spadki napięcia po nocy bo pokazuje info na komputerze o awarii ESC, ale wszystko działa, błąd w komputerze -Duży skok pedału hamulca w moim egzemplarzu ale swoją drogą hamulce są bardzo dobra + system automatycznego hamowania podczas małej prędkości. Poza tym nic.
Nie było nic i oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo 125KM 92kW [l/100km]

7,2