Ocena kierowcy - Opel Astra K Sports Tourer

Kalor, 3 lata temu
Silnik 1.4 Turbo 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Opel Astra K Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt marki opel , nie spodziewałem się tej jakości :)
Inne : Klima trochę straszyła, finalnie wyszło że ten model tak ma.
Bardzo udany samochód, dobry towarzysz podróży, zaskakująco dobry na tle burej konkurencji :)
Za silnik ocena maksymalna, super jeździ się na codzien , w razie potrzeby większych wrażeń jest tryb sport który doskonale sprawdza się w trasie .
Skrzynia jest ok , ale bardzo nie lubi gwałtownej zmiany z 1 na 2 , lubi przy tym porządnie zgrzytać :) poza tym bez zastrzeżeń.
Bardzo dobrze zestrojone zawieszenie , auto nie boi się szybkiej jazdy i długi zachowuje się neutralnie, polecam także usportowionym kierowcom :)
Bez zastrzeżeń , brak wad przez 3 lata nic się nie działo , nawet miejsca obite drzwiami na parkingu bez śladu korozji
Doskonała, kamera cofania załatwia sprawę w 100 % , łatwo wyczuć gabaryt auta i zaparkować nawet w ciasnym miejscu ,dodatkowo czujniki parkowania i więcej człowiekowi nic nie trzeba :)
Zabieram gwiazdkę za brak miejsca na telefon , wsiadasz i nie masz gdzie go odłożyć, opcjonalny uchwyt zabija ceną i nie każdy telefon do niego pasuje . Kolejna gwiazdkę zabieram za roletę bagażnika, dlaczego jej koniec zawsze opada i jak ładuje zakupy które chce później schować to muszę się z tym zawsze szarpać ? Bez sensu .
Super chłodzi i grzeje , nie paruje w ogóle .
Bez zastrzeżeń , miejsca pod dostatkiem dla rodziny 2+2 , mam 192 cm wzrostu i nikt nie narzekał siedząc za mną , bagażnik łyka nawet pełnowymiarowe drzwi - więcej nie potrzeba .
Bardzo dobrze, przy prędkościach autostradowych rozmowa toczy się bez problemu
Przez trzy lata zmieniałem olej i lałem paliwo, jeden przegląd olejowy ok 800 zł w ASO , dodatkowe akcesoria np relingi nie kosztują fortuny , drogawe są opony ale coś za coś :)
Piątka bez zastanowienia, dostałem wszystko co potrzebne we współczesnym aucie, android auto asystent parkowania podwójna klima ergonomiczne fotele, równe 80 tys. za nowy egzemplarz ? Bez konkurencji .
Cisza i spokój, jedyny detal to dziwna praca klimatyzacji i serwis który zepsuł mi kokpit ( konkurencyjny go naprawił za darmo ) , jeździli moim autem po 30 km do innego serwisu bo im nie działała maszyna do klimy, takie rzeczy robi się na lawecie a nie wypala pół zbiornika paliwa klientowi. Czasem zwiesza się wyświetlacz, ale po chwili się dam odwiesza więc to anomalia nie usterka .
Brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo 150KM 110kW [l/100km]