Ocena kierowcy - Opel Astra K Sportstourer Facelifting

Furabura, 3 lata temu
Silnik 1.2 Turbo 130KM 96kW
Rok produkcji 2019
Opel Astra K Sportstourer Facelifting 1.2 Turbo 130KM 96kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów bombowa!
Silnik : Burczący i paliwożerny silnik - ten typ tak ma..... 4-cylindrowce niech wrócą!!!!
Cichy, zgrabny i wygodny samochód, z dobrym wyposażeniem i kiepskim silnikiem (3 cylindry turbo benzyna). Tak więc model tak, ale nie z tym silnikiem! tylko diesel!!! Warto dopłacić!!!!
3 cylindry - warczy, jak kosiarka, jeździłem wczesniej dieslem i nie mogę się przyzwyczaić. Tragiczny. W mieście pali baaaardzo dużo - 11 l - mam dość ciężką nogę, ale to jest gruba przesada! A miał być taaaaki oszczędny.,... dość elastyczny, ale te 130 koni to chyba.... 30 w stajni zostało.... W dodatku autowyłączanie silnika jest przeczulone, gaśnie nim się auto zatrzyma, tak więc w kółko się wyłącza i włącza, co irytuje. guzik wyłącznika jest ukryty za dźwignią biegów, i niestety, funkcję trzeba wyłączać za każdym odpaleniem auta. Meeeeega minus.
krótkie skoki, perfekcyjnie i lekko wybiera - jedna z lepszych ręcznych jaki miałem okazję doświadczyć. To chyba największy plus auta.
Nie miałem jakiejś podbramkowej sytuacji, ale po 5 tys km powiem, że bardzo fajne i (jeszcze) ciche.
dobry montaż, ale tył w kombi wygląda jak karawan, zwłaszcza w wersji z chromowaną listwą. Poprzedni model wyglądał bardziej nowocześnie. To się im nie udało
Trochę dużo zasłaniają słupki i lustra, ale to przywara dzisiejszych aut, praktycznie tylko małe miejskie mają wąskie słupki. Tylne okno dość nisko osadzone, więc trochę słabo.
Generalnie poprawnie, ale komputer pokładowy obsługuje się kompletnie nieintuicyjnie dziwnym pokrętłem i nieergonomicznym guzikiem. Wyłącznik świateł niewidoczny zza kierownicy. Poza tym, reszta w zasięgu ręki. Dla mnie te mankamenty są ważne, ale typowemu kierowcy pewnie nie są bliskie. Duży plus za guziki na kokpicie - szybka i łatwa regulacja radia, wentylacji - to już rzadkość w najnowszych autach, gdzie dla oszczędności kilku dolarów producenci montują ekrany dotykowe od wszystkiego, pod maską nowocześności, a tak naprawdę są dużo tańsze niż guziki z plastiku. życie....
Automatyczna klima dwustrefowa - jak na razie skutecznie latem, zobaczymy jak zimą.
Jak na auto tego segmentu - wystarczająco dobrze i z przodu i z tyłu. Duży skok w porównaniu z poprzednikiem. Mały minus za brak regulacji podpórki pod lędźwie.
Poza burczącym silnikiem (dość cichym) żadne niepokojące dźwięki nie dochodzą.
Przeglądy OK, można kupić na dodatek korzystne pakiety serwisowe. Ale zużycie paliwa - tylko emerytom będzie się podobać. Ekobzdura reklamowa.
Rocznik 2019 w superofercie - 69 tyś brutto za duże, dobrze wyposażone auto (navi, klima dwustrefowa i inne).
odpukać... nic póki co :)
odpukać... nic póki co :) ale teraz rzadko które auto sprawia jakieś problemy w okresie gwarancji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Turbo 130KM 96kW [l/100km]

8,8