Lista ocen Opel Combo C Tour (19) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gitara
Tour 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Przyzwoity komfort na przednich siedzeniach , niemniej siedzący z tyłu zimą są wyraźnie niedogrzani. Być może samochody z silnikiem benzynowym szybciej się nagrzewają ale w temperaturze -5C trzeba przejechać około 3 km aby można odczuc lekki eciepełko płynące z kratek wentylacji , chociaż dobrze ,że jest również możliwość korzystania z obiegu zamkniętego co przyspiesza grzanie ,ale występuje wtedy problem z parowaniem szyb.
~Michu75
Tour 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Jak już wspominałem, z tyłu jest nie za dobrze. Przód nie ma co narzekać. Chociaż jest jeden solidny minus. Mój egzemplarz nie ma zamykania obiegu powietrza. To jest jakaś porażka. O ogrzewaniu niewiele mogę powiedzieć, bo jeżdżę tym samochodem od czerwca, ale jedno rzuciło mi się w oczy. Temperatura silnika podlega dość silnym wahaniom w zależności od intensywności grzania. Może to wróżyć problemy z dogrzaniem samochodu zimą.
~Wojtek
Tour 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Klima działa bez zarzutu, ogrzewanie grzeje jak trzeba - nie mam zastrzeżeń. W drzwiach przesuwnych są okna uchylne, mechanizm jest wytrzymały i łatwy w obsłudze. Okna z przodu opuszczają się prawie do końca zostawiając niewielki kawałek szyby ponad konstrukcję.
~Mateusz
Tour 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Ogrzewanie jak i klimatyzacja pracują bez zastrzeżeń. Jednak muszą trochę podziałać, zanim zmienią temperaturę w dość sporym wnętrzu. Przydałby się nawiew na tylną kanapę, lub chociaż stopy pasażerów tylnej kanapy, jak to było w Astrze II.
~Szwajcar00
Tour 1.6 ECOTEC 87KM 64kW
Auto bardzo szybko się nagrzewa, klima w lecie bardzo dobra sprawa, wszystko działa bez zarzutów, problemem może być tylko to że przy wyłączeniu wiatraku i tak coś tam troszkę leci.
~First81
Tour 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Zimą, stojąc w korku temperatura silnika spada poza skalę. Trzeba mocniej przycisnąć żeby się nagrzał, a przy turbinie to niewskazane. Błędne koło. W korku zmarzniesz.
~Zbigniew
Tour 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Dosyć znośnie co prawda mam klimę co oznacza brak parowania, ale jak brygada mokra po deszczu wsiada to z tyłu jest parówa ,za kierownicą jest okej.
~ricardo
Tour 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
klima wydajna na dwa wystarcza w największe upały wentylacja też dobra ,tylko raz na 40 -50 tyś trzeba wymienić filtr przeciwpyłkowy .
~First81
Tour 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Latem ok. Klima musi schłodzić sporą budę, ale daje sobie radę. Zimą w korku silnik stygnie, można zmarznąć. Jedyny minus.
Dziennik kosztów dla Opel Combo C Tour
~IR
Tour 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Tylko wersja z klimatyzacją. Jeśli jej zabraknie to się ugotujesz w środku. Całość działa sprawnie i bez zarzutu.
Opel Combo C Tour