Lista ocen Opel Combo C Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW 2004-2011 (28) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ipaq
Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Ten silnik jest słabawy do tego samochodu, trochę denerwuje to przy wyprzedzaniu, (doskonale spisuje się w Corsach), \"ale to nie rajdówka tylko ciężarówka\", jest za to dość ekonomiczny, ma jedną wadę wynikającą z jego konstrukcji, bardzo powoli się nagrzewa, przy -8 stopni na polu temp. 80 złapał po przejechaniu 17km, podobnie było w Corsie z takim samym motorem którą kiedyś jeździłem. na własny użytek nazwałem go lodówką, z początku...
~eddi29@op.pl
Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Kupiłem go ponad rok temu z przebiegiem 80 000 km, z polskiego salonu, bezwypadkowy. miesięcznie robie nim ok 8 tys km. Powiem tak: jestem bardzo zadowolony. Nigdy mnie nie zawiódł, raz tylko posłuszeństwa odmówił alternator, i potrzebna była laweta. Silnik 1.3 trochę słaby w dolnym zakresie obrotów dlatego czasem przy ruszaniu może zgasnąć natiomiast od ok 1800 obr dostaje kopa i elastyczność jest naprawde świetna. 2000 obr i zmiana biegu....
~Misza
Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Cały czas mam problem ze sprężarką, po zakupie auta okazało się że muszę ją wymienić, koszt 1600 zł, jak już wymieniłem to było ok przez kilka miesięcy, przejechałem z 10 tys. km i znów turbo zaczęło hałasować, oddałem na gwarancji, okazało się że był nieszczelny kolektor ssący i przyczynił się do zużycia turbiny, kolejne koszty. Mam nadzieję że już teraz będzie ok. UWAGA: mam silnik 1.3 CDTI 70KM (bez filtra DPF)
~Tomek34
Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Autko ogolnie ok. jezdze nim w pracy, zrobilem nim 25 tys w ciagu 3 m-cy i (odpukać) nic sie nie dzieje!silnik 1.3 1 osoba plus ok 300kg na pace i daje rade. zbiera sie nawet dobrze jak na tak mala pojemnosc, szybciej pojechac tez mozna a spalanie nie jest tragiczne z wazywszy na to ze nogi lekkiej nie mam jak to wiekszosc przedstawicieli! w miare wygodne. jestem na TAK!
~pilarczyk29@wp.pl
Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
brak turbo dziury typowej dla jednostek typu dti niezle idzie juz od bardzo niskjich obrotow ( CDTI 70KM ). silnik dti glosniejszy wyczuwalna turbo dziura ale gdy juz sie zalaczy to niewazne czy to piatka czy jedynka ciagnie od okolo 1800obr/min do okolo 4000obr/min potem wyczuwalny spadek mocy
~wpnadolny@gmail.com
Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Silnik Fiata JTD pracuje głośno (kultura pracy porównywalna z Lublinem), lecz jak na tę pojemność ma zadziwiająco dobre osiągi. Brak płynnego przejścia między obrotami jałowymi i minimalną ilością gazu, trochę przeszkadza "turbodziura", ale można ją obejść przekręcając na obrotach.
~al-shabazz
Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
elektronicznie zamulany zimny po rozgrzaniu jest dobrze od 1400 obr jest ciag przy 2000 turbo sie juz obudzilo przy 3000 koniec przyjemnosci przy 4000 nic sie juz nie dzieje przy 4200 na 5 biegu blokada licznik pokazuje wtedy 155km/h
~zdrajczyk
Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Silniczek troszkę słaby. Przy jeździe bez ładunku jak najbardziej zrywny i elastyczny, natomiast przy załadowanym samochodzie niestety mułowaty. Sprężareczka daje mu kopa, kręci się od ok. 2tyś obrotów. Silnik idzie do 4.5-4.8 tyś i nic więcej :)
~Lukasz
Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Tak przekombinowany ze jak padnie to wydanie polowe wartości auta na naprawe. U mnie jeździło od mechanika do mechanika.. dopiero 3 naprawił ale kosztowało mnie to tyle że jakbym wiedział to bym wcale nie robil
~kb.507229374
Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Silnik Fiat\'owski, ogólnie w Fiatach Dobloo dobrze się sprawuje, z osprzętem Opla tragedia! Silnik na łańcuchu gdzie przy przebiegu 90 000 km szlag trafia rozrząd - kapitalny remont silnika!
Opel Combo C Van