Ocena kierowcy - Opel Corsa A Hatchback

kama~, 17 lat temu
Silnik 1.2 i 45KM 33kW
Rok produkcji 1991
Opel Corsa A Hatchback 1.2 i 45KM 33kW 1985-1993 - Oceń swoje auto
Mysle, ze jak na swoja cene (4000) jest godny polecenia zwlaszcza jesli nie chce sie jezdzic autobusem :) jest w sam raz dla poczatkujacych kierowcow(kobietek zwlaszcza :)) Moj ojciec powiedzial kiedys, ze ma przejrzysta deske rozdzielcza- w sam raz dla kobiet :)rzeczywiscie prostrzej chyba nie widzialam. Poza tym jest maly, zwinny i zgrabny,wszedzie nim wjade Ogolnie ok.
Autko mam juz prawie dwa lata i jak na 15 letni samochod, jezdzi sie bardzo dobrze Jedynym mankamentem jest skrzynia biegow (czasem ciezko wchodzi wsteczny i 1) oraz brak wspomagania co niekiedy bywa uciazliwe ale mozna sie przyzwyczaic :) silnik raczej ok- nie zauwazylam nic, co mogloby wskazywac na jego zla prace. Na 5 biegu zasuwa jak szalona :)
Jak już wspomnialam czasem ciezko wskakuje wsteczny i 1 ale da sie przezyc.
Przy wiekszej predkosci i silniejszym wietrze, potrafi zarzucac na boki co nie raz mnie wystraszylo :) ale ogolnie dobrze sie trzyma drogi.
jak dla mnie rewelacyjna Wszystko swietnie widac, zwlaszcza tylna szybe ma duza Nie kazdy samochod moze sie pochwalic taka :)
Na samym poczatku w ogole nie mialam ogrzewania cos sie zepsulo Ale teraz jest ok i grzeje jak glupi :) w lecie gorzej bo nagrzewa sie jak puszka ale ma szyder dach wiec szybko sie ochladza Mozna tez okna pootwierac :)
Jak dla mnie jest wystarczająco duzo miejsca bo najczesciej jezdze sama
Glosny nie jest ale cichy tez nie Taki w sam raz :)
Za bardzo sie na tym nie znam ale za duzo nie pali Jak zatankuje do pelna starcza mi to na dlugo :)
Tani samochodzik nie dla wymagających. Jak to sie mowi- byle na glowe nie kapalo :)) ale jak na swoje latka nie jest zly- gorsze jezdza po drogach Niekiedy nowe samochody psują się czesciej od tych starych i czesci maja dwa razy drozsze i trudniej je dostac. Wiem juz ze nigdy nie zdecyduje sie na nowy samochod Jak juz to na nowsza corse :)
Nie ma co ukrywac, ze stary samochod to wieczna skarbonka- co chwile trzeba cos wymieniać ale jak już sie tego pilnuje i nie dopuszcza do powazniejszych usterek, autko chodzi jak żyleta.Tak jest w przypadku mojego. Wymienialam juz mase roznych rzeczy: poczawszy od akumulatora a skonczywszy ostatnio na swiecach czy kablach. Poza tym rdza zzera juz drzwi Kolejny wydatek przede mna :(
Jak dotąd nie bylo takich.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 45KM 33kW [l/100km]

6,4